Jan Dolanský zhodnotil přístup vlády k epidemii. Ve středu nevíme, co platilo v pondělí, říká

Jan Dolanský a Lenka Vlasáková
Jan Dolanský a Lenka Vlasáková
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 5. 2021

Oblíbený herec Jan Dolanský (43) během koronavirové epidemie musel skloubit povolání a péči o tři děti, které má s manželkou Lenkou Vlasákovou (49). Na současné situaci ho nejvíce trápí, jak často vláda mění pravidla a nařízení. "Je to zmatek a přál bych nám všem konečně někoho, kdo to bude umět řídit," uvedl herec pro ŽivotvČesku.cz.

Jana Dolanského diváci v posledních týdnech zaregistrovali například v seriálu Slunečná, kde hraje postavu Jakuba Javůrka. Milovníci detektivních příběhů s reálným pozadím pak usměvavého herce obdivují za brilantní ztvárnění psychopatického zabijáka Křížka ve filmu Sametoví vrazi.

Také Jan Dolanský, který s manželkou Lenkou Vlasákovou vychovává tři děti, pocítil dopady epidemie koronaviru. Nejvíce ho trápilo, jak vláda měnila opatření ze dne na den.

"Zvládám to asi stejně jako všichni, kdo mají málo práce, starají se o děti, dělají distanční výuku a dodržují hromadu nařízení, kterým člověk nerozumí. Ve středu nevíme, co platilo v pondělí, v pátek ráno je to jinak, v pátek odpoledne je to jinak a večer je to taky jinak. Je to zmatek a přál bych nám všem konečně někoho, kdo to bude umět řídit," uvedl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že distanční výuka mu dávala opravdu zabrat. "Jako učitel plavu úplně ve všem. Jako otec úplně ne," přiznal Jan Dolanský s úsměvem.

Herec, který je v poslední době spojen zejména s televizí Prima, také popsal, jak pečuje o svůj hlas. "Mám skoro rok víceméně hlasový klid, takže o hlas pečuji skvěle. Člověk musí vědět, kde jsou jeho možnosti. Nesmí hlas zatěžovat moc, aby o něj nepřišel. Třeba řvát na fotbale úplně nejde," přiznal Jan Dolanský pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se těší, až se do Česka naplno vrátí kulturní život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.