Jan Hamáček napsal, s kým se spojí Piráti. Starejte se o kondici Česka, odvětil Ivan Bartoš

Ivan Bartoš a Jan Hamáček
Ivan Bartoš a Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz

V České republice pokračuje koronavirová krize, zároveň začíná hořet předvolební boj. Předseda ČSSD Jan Hamáček (42) uvedl, že podle něj je možné, že se Piráti spojí s SPD. "Blbosti snad ani nechci komentovat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz šéf Pirátů Ivan Bartoš (40). Pak ale přidal delší reakci.

Podle předvolebního průzkumu společnosti Kantar jsou Piráti v koalici se STAN nejsilnější politickou sílou České republiky. ČSSD má podle průzkumů méně než 5 procent. Pokud by to tak zůstalo i po říjnových volbách, zůstali by sociální demokraté mimo Poslaneckou sněmovnu.

Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes na Twitteru začal vzpomínat, jak se na radnici ve Frýdku-Místku spojili Piráti s SPD, aby z vedení města vypudili ČSSD. "Piráti se klidně spojí s SPD. Dobré si zapamatovat," napsal na Twitteru ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila Ivana Bartoše, aby se k Hamáčkovým slovům vyjádřil. "Já snad blbosti ani nechci komentovat," sdělil předseda Pirátů v první reakci, ale pak se na Twitteru více rozepsal.

"Nic ve zlém pane vicepremiére, to teď budete tweetovat u každého hlasování ve Sněmovně, kde nedáte vládní většinu (s KSČM), že se»ODS spojila s Komunisty«, »Piráti s Lidovci«, »Lidovci s SPD«, či »ANO s ODS«? Kdyby byla ČR v super kondici, řekl bych dobrá hloupost, ale není," odvětil Ivan Bartoš s odkazem na to, že v České republice jsou nyní palčivější jiné problémy. Bartoš tím narážel na koronavirovou krizi, která trvá už přes rok.

"Co se patrně reálně stalo? Stávající koalice, kde měla ČSSD starostu, a já fakt nesleduji tisíce obcí v České republice, ztratila většinu ve Frýdku-Místku a v hlasování zastupitelstva všech stran, které uspěly v komunále, došlo k odvolání starosty. To je asi tak jako kdyby při každém hlasování ve sněmovně, kde Piráti nepodpoří vládní návrh, ministr tweetoval, že se proti němu spojili ti a oni. Ono se mu to tedy u návrhů ve Sněmovně také děje, že si to jeho vládní partner ANO odhlasuje s někým jiným, ale to je ve vyjádření překvapivě velmi opatrný. Ale jinak je to skutečně hloupost, to co pan ministr napsal," dodal Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz.

Fenomenální zpěvačka Marta Kubišová (78) už má za sebou obě dávky vakcíny proti nemoci cov...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.