Jan Hamáček po debaklu ve volbách našel novou práci, potí krev pro české zbrojaře. My ho ale neplatíme, říká Hospodářská komora

Jan Hamáček
Jan Hamáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 5. 2022

Po sněmovních volbách v loňském říjnu se vytratil z veřejného dění. Řeč je o bývalém šéfovi ČSSD Janu Hamáčkovi (43). Dlouho bylo otázkou, kam budou jeho kroky směřovat. V současnosti působí jako »poradce« Hospodářské komory v Sekci obranného průmyslu. Jenže od komory nedostává ani korunu. "Dalo by se říct, že jeho role je spíše jako poradce, nikoliv zaměstnance, který by byl placený," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz vedoucí Tiskového oddělení a tiskový mluvčí Hospodářské komory České republiky Miroslav Diro.

Své působení v Hospodářské komoře potvrdil Právu i sám Jan Hamáček, který uvedl, že bude mít na starosti podporu českých zbrojařů. A možná právě kvůli tomu si exministr založil v únoru konzultační firmu GH Consulting. "Budu mít na starosti podporu českého obranného průmyslu," uvedl pro portál exministr vnitra.

I když by si někdo mohl myslet, že bývalý šéf ČSSD si přijde v rámci svého nového působení na pořádný balík, zaměstnancem není. "Je platforma odborných sekcí a pracovních skupin, kde je přibližně 1200 lidí. Konkrétně u pana Hamáčka to je Sekce obranného průmyslu. A člověk, který je v té sekci, není zaměstnancem Hospodářské komory. Je to taková mýlka v médiích. On je nominovaný do dané sekce jako odborník na nějakou problematiku, což je v tomto případě Sekce obranného průmyslu, a není to placené. Dalo by se říct, že jeho role je spíše jako poradce, nikoliv zaměstnance, který by byl placený," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz vedoucí Tiskového oddělení Hospodářské komory ČR Miroslav Diro.

Jan Hamáček ve své nové funkci nahradil diplomata a bezpečnostního analytika Tomáše Pojara, který se stal poradcem premiéra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.