Jan Hamáček popsal průběh nemoci. Bolest za očima a bolest kloubů. Špatně se spí, říká ministr

Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Foto: Michal Protivansky / CNC / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2020

Test vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (41) potvrdil nákazu koronavirem. Testovat se nechal po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem. Aktuálně se necítí v nejlepší kondici, ale víceméně je jeho stav zatím stabilní. "Začalo to v neděli večer, kdy jsem cítil první příznaky," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr.

"První příznaky jsem pocítil v neděli večer. Šlo o pocit lehkého nachlazení a to zatím přetrvává. Teplotu ani horečku nemám. Je to takový klasický pocit, kdy má člověk trochu rýmu a trochu kašel, do toho bolest hlavy a bolest za očima. Špatně se mi spí. A k tomu celková únava," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu s tím, že pokud má svůj zdravotní stav celkově vyhodnotit, tak u něj v začátcích jde o takovou silnějších chřipku.

"Doufám, že to tak zůstane. Nevím, co je přede mnou. V karanténě jsem s manželkou. Uvidíme, jaký výsledek mi ukáže další test. Zatím jako doporučení jsem od lékaře dostal jíst vitamíny, doplňovat tekutiny a odpočívat," dodal pro ŽivotvČesku.cz ministr Jan Hamáček s tím, že pokud by u něj nastala změna stavu, okamžitě má kontaktovat lékaře.

Hamáček už nepůsobil v dobré kondici v pondělním rozhovoru přes internet pro DVTV. Celkově často pokašlával a byla vidět na něm únava. Zatím je ve stavu, kdy je schopen řídit Ústřední krizový štáb na dálku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.