Jan Hamáček: Premiér souhlasil, Ústřední krizový štáb bude obnoven od pondělí

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2020

Ústřední krizový štáb bude obnoven od pondělí. Ministr vnitra Jan Hamáček jeho znovuzavedení opakovaně požadoval, premiér Andrej Babiš ho ale odmítal. V souvislosti s exponenciálním růstem počtu nakažených na území České republiky předseda vlády své rozhodnutí přehodnotil.

"Mohu potvrdit, že pan premiér souhlasil a dohodli jsme se na obnovení činnosti Ústředního krizového štábu. Stane se tak od pondělí. Návrh ještě projedná vláda," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jan Hamáček.

Babiš své rozhodnutí, proč odmítal obnovení krizového štábu, zdůvodňoval špatnou komunikací mezi ministerstvem zdravotnictví a kraji. Po opětovném zavedení ale volaly kraje, ČSSD a větší část opozice.

Hamáček se aktuálně v souvislosti s opatřeními zaměřuje na nejvíc problematická místa, kterými jsou v tuto chvíli noční podniky. Podle něj by mělo dojít ke striktnějším opatřením. "Z mého pohledu od 22. hodiny tyto podniky uzavřít v současné situaci, zejména pokud bude nárůst dále raketový a vyčkat, jak se dál bude bude vše vyvíjet," dodal pro ŽivotvČesku.cz Hamáček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.