Reklama:

Jan Hamáček se stáhl do ústraní. Roli hraje kauza Vrbětice a snaha koupit Sputnik, hodnotí jeho mediální zmizení Andor Šándor

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2021

V poslední týdnech jako by se osoba ministra Jana Hamáčka (42) zcela vytratila do ústraní. Od počátku epidemie v Česku na jaře loňského roku patřil k tvářím, které dominovaly televiznímu vysílání a nebylo dne, kdy by se jeho jméno nezmínilo v médiích. To však změnila dubnová kauza kvůli Vrběticím. "Nevím, jaké jsou ambice ministra Hamáčka. Ale kauza Vrbětice, respektive jeho snaha nakoupit vakcíny Sputnik v době, kdy tušil, co se stalo ve Vrběticích, nikterak nevyzdvihuje buď jeho úsudek, nebo morálku – jedno, či druhé. Pokud se ČSSD rozhodla na jeho »koni« skončit v propadlišti dějin, to mě celkem netrápí," řekl bezpečnostní expert Andor Šándor (64) pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Ministr vnitra Jan Hamáček se již delší dobu drží stranou médií a budí to dojem jako by snad opustil politickou scénu. Oproti minulému roku a první polovině toho letošního je to výrazná změna, protože předtím se ukazoval v médiích v podstatě nonstop. Jeho »zmizení« začíná vyvolávat rozporuplné názory, zda jde o potřebu »klidu zbraní« a »vyšumení« skandální kauzy výbuchu muničního skladu ve Vrběticích nebo politický tah před nadcházejícími říjnovými volbami.

Reklama:

"Nevím, jaké jsou ambice ministra Jana Hamáčka – to netuším. Ale samozřejmě kauza Vrbětice, respektive jeho snaha nakoupit vakcíny Sputnik v době, kdy tušil, co se stalo ve Vrběticích, nikterak nevyzdvihuje buď jeho úsudek, nebo morálku – jedno, či druhé. Zbytek je věc sociální demokracie... Pokud se rozhodla na jeho »koni« skončit v propadlišti dějin, to mě celkem netrápí," řekl Andor Šándor pro ŽivotvČesku.cz s tím, že i chování Jana Hamáčka vůči senátorům není úplně standardní.

"Roli hraje také skutečnost, že ministr odmítá hovořit se senátory, byť chápu, že Senát nemá kontrolní roli vůči vládě. Ale všichni ti, kteří tam byli pozváni, když šlo o řešení Vrbětic, se zúčastnili, pouze pan ministr Hamáček ne. Což na něco ukazuje," uzavřel bezpečnostní poradce a generál v záloze pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: