Jan Hrušínský v reakci na Heřmánka: Vzít možnost hercům hrát, je pro ně smrt, vyjádřil se

Herec Jan Hrušínský
Herec Jan Hrušínský
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2020

Herec Jan Hrušínský (65), ředitel Divadla na Jezerce, reagoval na zprávu, kterou napsal jeho herecký kolega Karel Heřmánek (72), ředitel Divadla na Zábradlí.

Česká republika se potýká s druhou vlnou pandemie koronaviru a není překvapením, že krizová situace rozděluje lidi na různé tábory. Každý vnímá stav v Česku svým osobním pohledem a zastává jiný postoj. Názor dal najevo také herec Karel Heřmánek, který ho směřoval přímo k premiérovi Andreji Babišovi (66) a projevil obavy ze zdravotních následků COVIDU-19. Doporučil také uzavření českých divadel, aby se nákaza ještě více nešířila a nezasáhla tak především nejvíce ohroženou skupinu – seniory.

U hereckých kolegů se však s přílišným pochopením nesetkal a řada z nich se s jeho názorem neztotožňuje. Někteří dokonce nešetřili kritikou. Na Heřmánkovo jednání reagoval i herec Jan Hrušínský, ředitel Divadla na Jezerce. I když se jeho reakce  nesla v přátelském duchu, řekl jasně, že mu vadí jednání »za zády«. "Potíž je v tom, že e-mail Karla st. o zákazu všech českých divadel - byl tajně napsán a poslán lidem, kterým sám nedůvěřuji a nikdy bych je o pomoc nežádal, přestože ji také potřebuji. Jako miliony lidí v téhle zemi," okomentoval Hrušínský jednání Heřmánka na svém profilu na sociální síti.

Nezapomněl sám zmínit, že má o herecké kolegy ve starším věku také obavy, ale vzít jim jejich práci a lásku k divadlu, pro ně může být fatální. "V Divadle Na Jezerce pochopitelně hrají i senioři, také mám o ně obavu. Jako Karel ml. pocházím z herecké rodiny a sám se živím divadlem už 45 let. Právě proto vím, že vzít hercům možnost hrát - je pro ně smrt. I to jsme bohužel na mnoha příkladech v minulosti zažili. Takže... prosím dost tajných žádostí o zákaz divadel," uzavřel ředitel Divadla na Jezerce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.