Jan Kočka je na svobodě. Po vazbě si došel na úpravu účesu. Odešel ode mě jako král, uvedl majitel holičství

Jan Kočka prošel viditelnou proměnou
Jan Kočka prošel viditelnou proměnou
Foto: Se svolením Laky Royal
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 7. 2021

Pražský podnikatel Jan Kočka (54) opustil vazbu. Člen slavné rodiny je na svobodě, na což upozornily fotografie luxusního pánského kadeřnictví, kam si došel upravit svou vizáž. Jan Kočka byl do vazby vzat z důvodu, aby neovlivňoval svědky. "Přišel jak křovák, ale odešel od mě jako král," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Lukáš Vlačuha, který pánské kadeřnictví vlastní a vizáž Jana Kočky dával po vazbě do normy.

Podnikatel Jan Kočka byl zadržen 13. července v Praze s dalšími dvěma muži. Podle policie podnikatel figuroval při napadení jiného člověka.

"Trojice v půlce června vyhrožovala a následně fyzicky napadla poškozeného (57), kterého násilím nutila k převodu jeho firmy. Při odchodu mu jeden z mužů vyrval ze zdi bezpečnostní kameru, která celý incident natáčela. Poškozený po napadení utrpěl zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice," popsala tehdy zásah policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Obvodní soud pro Prahu 4 pak podnikatele, který byl roky spojený s ČSSD, poslal do vazby. Panovala obava, aby Jan Kočka neovlivňoval svědky.

"V souvislosti s věcí týkající se tří osob, jejichž zadržení bylo realizováno v úterý v odpoledních hodinách, podal dnešního dne, tj. 15. července 2021, státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 návrh na vzetí všech tří osob do vazby. Návrh na vazbu je podán z důvodů vazby útěkové, koluzní i předstižné. Konkrétně u jedné obviněné osoby z důvodu vazby koluzní a předstižné, u druhé osoby z důvodu vazby útěkové a koluzní. U třetí osoby je shledáno naplnění důvodu vazby koluzní. O vazbě bude v následujících 24 hodinách rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 4. Termín konání vazebního zasedání mi není znám a nebudu jej ani dodatečně blíže upřesňovat, neboť se jedná o agendu příslušného soudu," popsal 14. července pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

"Obviněný (54) byl vzat do vazby, neboť byla shledána důvodná obava, že by mohl ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky. Co se týče dalších dvou, jeden z nich byl vzat do vazby ze shodného důvodu, druhý byl propuštěn ze zadržení," upřesnil pro Blesk státní zástupce Tomáš Saňa.

Fotky, které uveřejnilo pánské holičství na svém profilu, dokládají, že Jan Kočka je na svobodě. To potvrdil i majitel holičství. "Na mém Instagramu Laky Royal je vidět, jak hlava vypadala před a jak po. Takže je to jasně vidět. Já mu říkal, šéfe, dva týdny bez holiče, to jste nikdy nebyl... Vypadal jak křovák, ale odešel jak král," řekl s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz majitel luxusního pánského holičství Laky Royal Lukáš Vlačuha, který vizáž Jana Kočky vrátil normy. Jan Kočka si k holiči zašel 27. července a pevně věří, že za mříže se již nevrátí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.