Jan Kraus slaví 67. narozeniny. Charisma mu s věkem rozhodně neubývá

Jan Kraus s manželkou Ivanou Chýlkovou.
Jan Kraus s manželkou Ivanou Chýlkovou.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2020

Má šarm, pohotový vtip a talent. To jsou charakteristiky herce a moderátora Jana Krause, který patří k nejlepším v oboru. V sobotu slaví své 67. narozeniny, které bude slavit s nejbližšími. Rozhodně nebude chybět manželka a populární herečka Ivana Chýlková (56).

Jiskra lásky mezi Janem Krausem a krásnou herečkou přeskočila při natáčení filmu Trio. To se psal rok 1994. Tehdy vysoká Ivana zamotala populárnímu moderátorovi hlavu a stala se dobývanou ženou. V minulosti se nechala slyšet, že její osudový muž to neměl vůbec jednoduché. "Honza se musel hodně snažit než mě přesvědčil,“ uvedla před lety Chýlková.

Situace byla o to těžší, jelikož v té době žila s Karlem Rodenem. Tehdy i Kraus tvořil pár s herečkou Janou Krausovou. Nakonec došlo k tomu, že si herci vyměnili manželky a Janu Krausovi a jeho nové ženě - Ivaně Chýlkové - se za pár let narodil syn Jáchym.

Jan Kraus je otcem celkem čtyř dětí – Marka Blažka, zpěváka Davida Krause, Adama Krause a již zmíněného Jáchyma Krause.

Ve filmové branži se pohybuje od svých šesti let, kdy začal dabovat. Jako herec debutoval ve filmu Věry Šimkové Káťa a krokodýl, následně na sebe upozornil rolí ve snímku Dívka na koštěti. Působil v několika divadlech. Výrazný zvrat v kariéře přišel až s populárním pořadem Uvolněte se, prosím nejprve v České televizi, jehož obdobu pod názvem Show Jana Krause převzala Prima TV.

Jan Kraus patří k výrazným osobnostem umělecké branže a mnoho jeho kolegů, ale i fanoušků mu k jeho narozeninám unisono přeje hlavně pevné zdraví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.