Jan Marounek tvrdil, že na stadionu Slavie byl služebně. Na fotbal ale vzal rodinu a pyšnil se týmovou šálou

Jan Marounek vzal na fotbal svou rodinu
Jan Marounek vzal na fotbal svou rodinu
Foto: Profimedia.cz

Na stadionu Slavie ve VIP lóži byl také ředitel odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví Jan Marounek. Hájil se tím, že na stadion šel z pracovních důvodů, aby kontroloval, jak utkání v době covidové probíhá. Není zřejmé, proč na služební akci vzal také rodinu - manželku a dítě. Navíc fandil se slávistickou šálou kolem krku.

Jan Marounek byl odvolán z funkce zástupce hlavní hygieničky - což není oficiální funkce - ale dál zůstává ve funkci ředitele odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví. Tuto funkci mu nesebralo ani to, že na stadionu Slavie fandil sešívaným s klubovou šálou kolem krku.

Jan Marounek, který zápas s anglickým Leicesterem sledoval na tribuně pro VIP hosty, se hájil, že na utkání byl pracovně. Uvedl, že osobně kontroloval nastavené podmínky a pilotní projekt testování na covid-19.

"Kdybych se na místo nevydal a nezkontroloval dodržení nastavených závazných hygienicko-protiepidemických podmínek pro konání soutěže a nastavení karanténních opatření, tak bych byl kritizován, takto jsem kritizován taktéž," uvedl pro Český rozhlas muž, který ale dál zůstává ve funkci ředitele odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví a je chráněn služebním zákonem.

Jeho odvolání z pozice zástupce může části veřejnosti připomínat »hru« pro média, kterou národ zná z odvolání Jaroslava Faltýnka z říjnového posezení v restauraci na Vyšehradě.

"Byl tam služebně, aby ověřil, jestli to funguje a jestli jsme jako ministerstvo zdravotnictví ta opatření nastavili dobře," uvedla pro k věci hygienička Jarmila Rážová.

Ředitel odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví Jan Marounek, který ve ...

Není jasné, proč Jan Marounek vzal na služební akci manželku a svého potomka. Jana Marounka redakce ŽivotvČesku.cz zkoušela opakovaně kontaktovat, telefon ale v pátek večer nezvedal. Na doplňující dotazy ohledně Jana Marounka v pátek večer nereagoval ani premiér Andrej Babiš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.