Jan Nedvěd se po posledním rozloučení s bratrem uzavřel do sebe. Syn Františka Nedvěda popsal, jak ztrátu prožívá

Jan Nedvěd s manželkou Pavlínou
Jan Nedvěd s manželkou Pavlínou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2021

Před více než 14 dny došlo na poslední rozloučení s fenomenálním hudebníkem Františkem Nedvědem, který opustil tento svět ve věku 73 let poté, co se mu vrátila zákeřná rakovina. Smutek ze ztráty milovaného bratra hluboce zasáhl Jana Nedvěda (74), který během posledního rozloučení neudržel slzy. Aktuálně se stáhl do sebe. "Teď v kontaktu nejsme. Psali jsme si jen pár SMS zpráv. Je to pro něj stejně jako pro nás těžké," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn zesnulého hudebníka Vojta (44), který pokračuje s kapelou v odkazu milovaného táty.

V druhé polovině minulého měsíce proběhlo v krematoriu v pražských Strašnicích poslední rozloučení s Františkem Nedvědem. Legendárnímu hudebníkovi se krátce po druhé svatbě s manželkou Marií a usmíření s bratrem Janem Nedvědem vrátila zákeřná rakovina, nemoc už nedokázal porazit.

"Hrajeme dál, i když bez táty to je samozřejmě jiné. Máme za sebou koncert na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou. Druhý den jsme hráli na festivalu Bundy zelený ve Vizovicích. Musím říct, že lidi jsou úžasní a stále nám vyjadřují velkou podporu, za což bych jim chtěl moc poděkovat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd s tím, že v současnosti není se svým strýcem v kontaktu.

"S Honzou jsem komunikoval písemně, ale od té doby ne. On si to chce prožít v klidu, osamocen, není se čemu ani moc divit. Je to stále těžké pro všechny," dodal pro ŽivotvČesku.cz syn fenomenálního hudebníka Františka Nedvěda, kterého čekají další koncerty. Do budoucna plánuje vydat i desku.


Nečekaný skon Františka Nedvěda zasáhl nejen českou hudební scénu, ale i jeho fanoušky. Ti vyjadřovali rodině podporu především na sociálních sítích, kde v příspěvcích i komentářích s pozůstalými sdíleli svůj smutek. Někteří z nich se dostavili i vzdát hold na poslední rozloučení.

Folkový písničkář František Nedvěd se narodil 19. září 1947. Dlouhá léta žil ve stínu svého slavnějšího bratra Jana. Nakonec se v roce 1997 jejich hudební cesty rozdělily a poté vystupoval sám či s jinými skupinami. V roce 1996 přišlo na jejich koncert na Strahovském stadionu asi šedesát tisíc lidí. 

Od roku 2011 vystupoval František Nedvěd znovu společně s bratrem. Nahráli skvělé album Souhvězdí jisker. Od roku 2013 vystupoval František Nedvěd opět samostatně nebo s kapelou Tiebreak. V posledních letech velmi často společně se synem Vojtou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.