Jan Přeučil popsal, v čem ho omezila vládní opatření. Našel nový způsob, jak trávit volný čas

Jan Přeučil už má obě dávky očkování proti covidu-19
Jan Přeučil už má obě dávky očkování proti covidu-19
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 3. 2021

Koronavirová krize zasáhla mimo jiné českou kulturu, která už mnoho měsíců zůstává kvůli vládním opatřením bez života. Významná osobnost a velikán českého filmu i divadla Jan Přeučil (84) tráví dobu »covidovou« velmi aktivně a kromě herecké činnosti se věnuje také sportu, který je v rámci platných restrikcí povolen. "Čas se snažíme s mojí Evičkou pochopitelně naplnit nikoli pasivně, ale aktivně. Těším se, až se všechno rozvolní a to nejen v Česku, ale i na Slovensku," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemická situace sice ovlivnila některé pracovní aktivity legendárního herce, vysokoškolského pedagoga a dabéra s charismatickým hlasem Jana Přeučila, ale i v době vládnoucího koronaviru se snaží zůstávat optimistou a být stále hodně činný.

"Těším se na to, až se otevřou divadla a budeme moci hrát. Mám před sebou docela zajímavou nabídku na film z cirkusového prostředí, který by se měl natáčet na přelomu září a října. Věřím, že všechno dobře dopadne a proběhnou také letní Shakespearovské hry. Byl jsem také osloven, abych shromáždil všechny své kritiky, fotografie a recenze za období svého působení v Divadle Na zábradlí – byl jsem tam nejdéle, celých 33 let. Připravuje se kniha s názvem Klobouky Jana Přeučila. Pár dní zpátky jsem dotočil v Boskovicích u Brna čtvrté pokračování Bastardů, kde mám roli školníka Málka. Připravený je film Stáří není pro sraby, který se prý velmi povedl," řekl Jan Přeučil pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se snaží smysluplně vyplnit volný čas a nezahálet.

"Bohužel jsou zavřené moje milované lázně Podolí, jsem velkým vyznavačem plavání, tak jsem se zaměřil s mojí Evičkou na nordic walking, abychom se udržovali v kondici. Čas se snažíme pochopitelně naplnit nikoli pasivně, ale aktivně. Já říkám: Přestaňte stárnout, začněte žít. Abychom neztráceli optimismus a udržovali si mentální zdraví, držíme se také krásné myšlenky z jedné knihy, která zní: Umění života spočívá v tom, uvědomovat si krásu všedního dne," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz herec a mistr umění rétoriky, který v roce 2019 oslavil křišťálovou svatbu s životní partnerkou a herečkou Evou Hruškovou (68).

Ve věku 84 let už se řadí do rizikové skupiny, která má nárok na očkování proti covidu-19. "Očkování už jsem podstoupil a mám za sebou obě dávky vakcíny. Cítím se velice dobře. Těším se, až se všechno rozvolní a to nejen v Česku, ale i na Slovensku, kde přednáším na vysoké škole," dodal Jan Přeučil pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka Jaroslava Obermaierová (75) má třetí dávku vakcíny za sebou. Je ráda. V předloňské...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu