Jan Punčochář zhodnotil kulinářskou show. Konečně česká gastronomie nebude jen o vepřu knedlu zelu, říká

Šéfkuchař Jan Punčochář
Šéfkuchař Jan Punčochář
Foto: Se souhlasem Jana Punčocháře
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 11. 2020

Je dovařeno. Vítězem kulinářské show, kterou vysílá nejsledovanější tuzemská komerční stanice, se stal talentovaný Roman Staša (32). Ve finálovém duelu jen o kousek porazil Pavlínu Lubojatzky (25) a stal se hvězdou večera. Pro ŽivotvČesku.cz celou řadu gastro show zhodnotil šéfkuchař Jan Punčochář.

Vyhrál Roman právem?

Určitě, to nemůže nikdo zpochybnit. Podle mě udělal za celou dobu ze všech účastníků největší progres.

Když byste zhodnotil celou show jako pořad. A vy máte zkušenosti už předchozích let ze stejné soutěže jako porotce, byla tato řada lepší?

Je to poslední řada a mám to spojený se vzpomínkami a emocemi, takže pro mě jde o nejlepší sérii jako komplet, ale obě řady dokázaly to, že se konečně gastronomie u nás dostává jinam, než že budeme jíst jenom vepřo knedlo zelo.

Jakou věštíte Romanovi budoucnost, protože teprve teď pro něj všechno začíná?

Je mi líto, že vládní opatření zasáhla do gastronomie. Takže nebude teď moct vařit, nebo rozjet své plány, které má. Ale myslím si, že půjde dobrým směrem. Nemyslím si, že by otevíral restauraci, že by vařil každý den, ale bude se ubírat, že bude vařit na nějakých eventech, u lidí doma, myslím, že takový projet může být funkční. Je v něm velký potenciál.

Co jsou jeho přednosti?

Je to sympatický mladý člověk, umí se usmát, má přirozené charisma a když bude chtít a bude mít tu chuť, tak může hodně věcí zvládnout. Ale je to na něm.

Pokud bych vám položil stejnou otázku, ale na Pavlínu. A to jakou jí věštíte budoucnost?

Nemyslím si, že má směr jako Roman, že bude chtít mít firmu, nějakou značku a bude objíždět celou republiku. Pavlína se bude chtít spíš dát cestou zdravého vaření, zaměřit se na sociální sítě, půjde na to z druhé strany. Každý z nich je zcela jiný, a to je zajímavé. Rozhodně cesty obou budu sledovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.