Jan Rosák oslaví své 72. narozeniny. Už teď dostal od rodiny řadu dárků a dort

Jan Rosák v pondělí oslaví své 72. narozeniny.
Jan Rosák v pondělí oslaví své 72. narozeniny.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2020

V pondělí Jan Rosák oslaví své dvaasedmdesáté narozeniny. Sám si uvědomuje, že čas nezadržitelně letí. Ale humor ho rozhodně neopustil. "Není to v pořádku slavit takto vysoký věk," zavtipkoval zkušený moderátor a herec pro ŽivotvČesku.cz s tím, že oslavu s rodinou už absolvoval.

"Slavili jste to v sobotu. Měli jsme rodinný oběd. Dostal jsem dort a nějaké dárky, ale ono už není co slavit. Není to v pořádku slavit takto vysoký věk, navíc nešlo o kulatiny," prozradil s úsměvem Jan Rosák pro ŽivotvČesku.cz k tomu, že v pondělí bude zase o rok starší.

S kolegy z divadla už uspořádal menší zahradní party, kde se sešlo několik známých tváří. "Slavili jsme přibližně před čtrnácti dny. U nás doma jsme udělali party s vínem a dobrým jídlem a bylo to fajn, takže to už máme za sebou," dodal Rosák, který s kariérou moderátora začal v roce 1971 v Českos­lovenském rozhlase.

V roce 1976 přešel do Československé televize. Lidé si ho zapamatovali zejména díky soutěži Videostop, který Československá televize vysílala od roku 1985. V ní mu výborně slovně nahrával Karel Čáslavský.

Již delší dobu Jan Rosák žije v Mníšku pod Brdy, na který nedá dopustit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.