Jana Blatného má údajně nahradit Jiří Běhounek z ČSSD. Spekuluje se o výměně ministra zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Dny Jana Blatného (52) v pozici ministra zdravotnictví se krátí, premiér Andrej Babiš (66) jen hledá, koho do ministerského křesla za něj posadí. Takové hlasy se začínají šířit v zákulisí. "Premiér měl mít s novým nástupcem Jana Blatného ve čtvrtek jednání, pak z něj ale z nějakého důvodu sešlo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zdroj, který je na rezort napojený.

Andrej Babiš je nespokojený s tím, co předvádí Jan Blatný v křesle ministra zdravotnictví a usilovně hledá náhradu. Dokonce už má každým dnem proběhnout schůzka s člověkem, který má zájem rezort zdravotnictví řídit. Takové spekulace se intenzivně šíří zákulisím politické scény.

"Podle všeho to je dohodnuté. Premiér měl mít s novým nástupcem Jana Blatného ve čtvrtek jednání, pak z něj ale z nějakého důvodu sešlo. Ale ministr zdravotnictví by měl být obeznámen s tím, že byl měl být nahrazen," řekl pro ŽivotvČesku.cz člověk blízký ministerstvu zdravotnictví.

Podobné informace obdržely také v redakci CNN Prima News. Křeslo ministra zdravotnictví by měla dostat na starost ČSSD. Uvažuje se o tom, že po Blatném by to vzal bývalý hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Výměnou za to by sociální demokracie přišla o post ministra zahraničí a ve vládě by skončil Tomáš Petříček.

"Žádnou takovou nabídku jsem nedostal. Vím, že se o tom spekuluje, ale nebudu to komentovat,“ řekl v pátek večer Blesk Zprávám poslanec ČSSD Jiří Běhounek.

Podle spekulací, které redakce ŽivotvČesku.cz zaznamenala, může k velké rošádě dojít v podstatě kdykoliv. Hovoří se o tom, že Andrej Babiš se k výměně může odhodlat ještě do konce týdne.

Na čtvrteční tiskové konferenci od novinářů padla otázka na ministra Jan Blatného, zda je pravda, že by měl na svém postu skončit. "Nebudu se k tomu vyjadřovat, je to každý týden, kdy se taková spekulace objeví," stroze a s nechutí odpověděl ministr.

Dlouho se spekulovalo o tom, že premiér Andrej Babiš (66) má v úmyslu vyměnit Jana Blatnéh...

Ke spekulacím se v pátek na tiskové konferenci vlády vyjádřil i premiér Andrej Babiš. Na položenou otázku, zda může vyloučit, že do konce března by vyměnil jednoho ze dvou ministrů, odpověděl: "Mohu vyloučit, že do konce března bych měnil nějakého ministra," řekl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.