Jana Bobošíková bude kandidovat za Volný blok. Moc se na spolupráci těším, říká Lubomír Volný

Politička Jana Bobošíková
Politička Jana Bobošíková
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Moderátorka a politička Jana Bobošíková (56) bude v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny kandidovat za Volný blok. Svou kandidaturu potvrdila a podrobnosti oznámí v úterý. "Moc se na spolupráci těším," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Lubomír Volný (48), který je známým odpůrcem protiepidemických opatření a očkování proti covidu.

Informaci, že bude Jana Bobošíková kandidovat za Volný blok, přinesl portál iDnes.cz, podle kterého povede pražskou kandidátku. Se zástupci pražské organizace Volného bloku se údajně setkala už minulý týden. Moderátorka a novinářka nyní působí v Institutu svobody a demokracie, který založila v prosinci 2019.

Lubomír Volný kandidaturu Bobošíkové potvrdil. "Moc se na spolupráci těším," uvedl pro ŽivotvČesku.cz odpůrce protiepidemických opatření, vakcíny proti covidu a muž, který měl v lednu letošního roku ve Sněmovně potyčku s řídícím schůze Tomášem Hanzelem.

Jana Bobošíková se stala veřejně známou během krize v České televizi v letech 2000 a 2001, poté mnohokrát kandidovala do různých politických funkcí - v roce 2008 kandidovala na prezidentku, před volbami ale kandidaturu stáhla.

Volný blok Jana Bobošíková spoluzaložila v roce 2011, strana se nejdříve jmenovala SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové, poté Česká Suverenita a od dubna 2021 nese nynější název. V programu má například vystoupení z EU, NATO či »ústavně zaručené právo na svobodu rozhodování o vakcinaci a čipování«.

O víkendu proběhla v pražském Trojském zámečku velkolepá svatba. Vdávala se zde Pavla Bobo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.