Jana Maláčová chce zvýšit daně bohatým. Řekla, co ji překvapilo na ulici. Nadávky tady neslyším, prozradila

Ministryně Jana Maláčová při setkání s občany
Ministryně Jana Maláčová při setkání s občany
Foto: Se svolením Jany Maláčové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2021

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (40) záchranu ČSSD myslí vážně a věří, že i díky její aktivní kontaktní kampani se strana dostane do Poslanecké sněmovny. Nejnovější předvolební průzkumy však této partaji moc šancí nedávají. "Lidé se mnou řeší arogantní úředníky nebo agresivitu v politice," řekla ministryně pro ŽivotvČesku.cz.

Sociální demokraté se budou do poslední chvíle strachovat o to, aby se dostali do Poslanecké sněmovny. Průzkum společnosti KANTAR z konce srpna jim přisoudil 3,5 procenta, což by na vstup do Sněmovny nestačilo. Strana ale slíbila drtivý závěr kampaně, velmi aktivní je zejména ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která v růžovém kostýmku vyrazila na ulici mezi obyčejné voliče.

"Lidé se mnou hodně řeší důchody, povídají si se mnou o tom, že to mají třeba blbé v práci, řešíme také arogantní úředníky nebo agresivitu v politice. A samozřejmě se mnou hodně diskutují o otázkách předraženého bydlení," popsala ministryně pro ŽivotvČesku.cz. Překvapilo ji, že lidé se chovají slušně a v ulicích je méně zloby než na sociálních sítích.

"Když se se mnou někdo nechce bavit, tak to řekne, a to neberu jako negativní. S vulgárními nadávkami jako na Facebooku se nesetkávám," prozradila Jana Maláčová.

Ministryně práce a sociálních věcí již dříve se svým poradcem Matějem Stropnickým (37) spustila kampaň Férová práce, jejímž cílem je upozornit na reálné podmínky zaměstnanců v českých firmách. Jana Maláčová je přesvědčená, že nová vláda bude muset zvýšit daně, nechce však, aby účet za covid zaplatili zaměstnanci, drobní živnostníci a důchodci.

"Otevřeně říkáme, že se budou muset zvyšovat daně. Ale jen těm, kdo je doposud neplatili, nebo platili minimum. Obyčejní lidé už jsou zdaněni dost! Zvýšíme daně jen těm nad 100 tisíc měsíčně nebo s majetkem nad 50 milionů," uvedla Jana Maláčová s tím, že strana je proti tomu, aby se zvyšoval věk odchodu do důchodu nebo aby se platilo školné a poplatky u lékaře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.