Jana Maláčová má koronavirus. Karanténu budeme řešit s ohledem na pravidla, říká mluvčí

Ministryně Alena Schillerová a Jana Maláčová
Ministryně Alena Schillerová a Jana Maláčová
Foto: Profimedia.cz

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová oznámila, že má koronavirus. "Tak už mě to také dostihlo," napsala na svůj twitterový účet. Ti, kteří se s ní setkali, by měli dodržovat současná hygienická pravidla. "Jak to budeme řešit... To vám nyní neřeknu, je to čerstvá informace. Ale budeme to řešit s respektem k pravidlům," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Vladimír Dostálek.

"Tak už mě to taky dostihlo. Mám covid-19, včerejší test mi vyšel pozitivní. Mám mírné příznaky respiračního onemocnění a budu minimálně 14 dní v izolaci," uvedla Jana Maláčová na Twitteru.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala mluvčího ministerstva práce a sociálních věcí s dotazem, zda všichni ti, kteří se s ministryní setkali, půjdou do karantény.

"Bohužel můžeme potvrdit, že paní ministryně má koronavirus. Jak to budeme řešit... To vám nyní neřeknu, je to čerstvá informace. Ale budeme to řešit s respektem k pravidlům," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Vladimír Dostálek.

Od pondělí 12. dubna se do škol vrací žáci. Řada rodičů i učitelů zažívá nervozitu, protož...

Z ministrů již v minulosti koronavirus prodělali ministr vnitra Jan Hamáček, ministr obrany Lubomír Metnar či ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.