Láska, ČSSD a něžnosti: Jana Maláčová se rozvedla, promluvila o mediálním celibátu. Před ní ukončil manželství a znovu se oženil Jan Hamáček

Jana Maláčová a Jan Hamáček
Jana Maláčová a Jan Hamáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 2. 2023

Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (41) oznámila na sociálních sítích, že je rozvedená. Jejím manželem byl ekonom a vysoký státní úředník Aleš Chmelař (35). Někdejší výrazná tvář ČSSD dnes pracuje pro odbory a příliš pozornosti se jí stále budit nechce. "Držím mediální celibát," uvedla pro ŽivotvČesku.cz před pár dny. Možná mírným paradoxem je, že podobně skončilo manželství dalšího sociálního demokrata a jejího kolegy Jana Hamáčka (44), který v červnu 2020 definitivně ukončil po třinácti letech manželství s první ženou Kamilou (47), následně se exministr vnitra v červenci znovu oženil.

Exministryně o tom, že jí nevyšlo manželství a bylo ukončeno, informovala takzvanou selfie fotografií, na které drží symbolicky sklenku na šampaňské, zároveň přidala i hashtag »#finallydivorced«, což v překladu znamená »konečně rozvedena«.

Když v roce 2021 ve volbách do Sněmovny dostala levice »voličský výprask«, zejména pak ČSSD, která doplatila na »kamarádství« s hnutím ANO, Jana Maláčová se pokusila po svém stranickém kolegovi Janu Hamáčkovi, který složil funkci šéfa ČSSD, zabojovat o předsednický post. V prosinci téhož roku ale neuspěla, když byl zvolen do vedení strany Michal Šmarda. Následně se sympatická bruneta z mediální pozornosti stáhla.

"Ještě stále držím mediální celibát a pořád ještě nedávám rozhovory. Člověk si od toho musí občas trochu odpočinout," uvedla pro ŽivotvČesku.cz nedávno Jana Maláčová na žádost redakce o rozhovor. V té době pravděpodobně její rozvod mířil do finále. Z manželství má bývalá vysoce postavená politička sedmiletého syna Gustava.

Mohlo by se s mírnou nadsázkou zdát, že Jana Maláčová, která dnes pracuje pro Českomoravskou konfederaci odborových svazů, následovala svého stranického kolegu Jana Hamáčka, který se rozváděl ještě v době svého »ministrování«. A v osobním životě se mu podle všeho daří. Na konci července to byly dva roky, kdy se oženil s bývalou pražskou zastupitelkou Gabrielou Kloudovou (40). V současnosti Jan Hamáček působí jako místopředseda sekce obranného průmyslu Hospodářské komory ČR, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.