Jana Nagyová se po téměř 30 letech vrací k herectví. Princezna Arabela neztratila ani špetku krásy a nyní bude královnou

Jana Nagyová
Jana Nagyová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 7. 2022

Z princezny se stává královna. Tak by se dal jednou větou popsat herecký comeback Jany Nagyové (63), kterou diváci dodnes milují jako Arabelu ve stejnojmenném seriálu z 80. let. V nové pohádce se postavila před kameru poprvé po téměř 30. letech a na tiskové konferenci ukázala, že nabídce na film sice neodolala, ale zubu času odolává velmi úspěšně. Pro ŽivotvČesku.cz ohledně seriálu Arabela promluvil herec Jiří Lábus (72).

Pohádkový seriál Arabela byl sice poprvé odvysílán v roce 1980, ale dodnes zůstává nesmrtelným. Něžnou princeznu milují nejen starší generace diváků, ale i jejich děti a vnoučata. Proto mohlo leckoho mrzet, že Jana Nagyová se do role v pokračování nevrátila a hereckou kariéru v roce 1993 zcela ukončila. Pro radost mnohých se ale nyní vrací.

Janu Nagyovou sice v rolích princezen už nahradily mladší herečky, její návrat k herectví je ale přesto velkolepý. V nové pohádce Princ Mamánek si totiž zahrála královnu Ludmilu. "Role královny Ludmily mě nadchla tolik, že jsem jí nemohla odolat, hned po přečtení scénáře jsem se s ní ztotožnila," řekla magazínu Totalfilm.

Během dlouholeté herecké pauzy si Jana Nagyová zařídila zcela jiný život v Německu, kdy se živila jako podnikatelka a kde také založila rodinu. Nyní je nejen manželkou, ale také trojnásobnou matkou a dvojnásobnou babičkou. Jako Arabela je ale dodnes nezaměnitelná a sama ví, že když roli přijala, stala se součástí něčeho výjimečného.

"Co se povedlo panu Václavu Vorlíčkovi a panu Miloši Macourkovi, geniální dvojici tvůrců seriálu, to se už nikdy nikomu nepodaří. Arabela byla pohádka, která existuje 40 let a bude existovat, i když tu nebudeme," řekla Jana Nagyová v rozhovoru pro Český rozhlas.

Stejně jako Jana Nagyová, tak i další herci, kteří se podíleli na seriálu Arabela a souvisejících projektech, mají na období natáčení nádherné vzpomínky. Například Jiří Lábus (72), který ztvárnil černokněžníka Rumburaka, nepochybuje o tom, že v této roli bude v očích fanoušků žít navždy.

"Bude se to ještě určitě hodněkrát opakovat, Arabela je nesmrtelný seriál. Ti záporáci se hráli nejlépe," řekl v minulosti pro ŽivotvČesku.cz Jiří Lábus, který v seriálu tvořil nezapomenutelnou dvojici zloduchů s Janou Andresíkovou (†79) coby čarodějnicí paní Černou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.