Jana Postlerová promluvila o skutečných důvodech, proč nebyla na pohřbu dcery Simony

Jana Postlerová / Rozloučení se Simonou Postlerovou
Jana Postlerová / Rozloučení se Simonou Postlerovou
Foto: Profimedia 2x
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2024

Když se jazyková lektorka Jana Postlerová dozvěděla informaci o tom, že její dcera v neděli 5. května zemřela, jen těžko byla schopna smutnou realitu přijmout. Poslední sbohem dceři Simoně Postlerové (†59) tak dát nepřišla. O konkrétním důvodu se teď více rozmluvila. Smutnou zprávu těžce nesli i mnozí kolegové umělkyně, někteří z nich své pocity popsali pro ŽivotvČesku.cz.

V úterý 14. května se konalo poslední rozloučení se Simonou Postlerovou. Poslední sbohem přišli herečce dát mnozí její kolegové. Její matka Jana Postlerová ale ne. I když by si někdo mohl myslet, že důvodem je, že se obě ženy před lety spolu přestaly bavit, podle bývalé jazykové lektorky tomu tak není.

"Je to pro mě stále děsivá noční můra. Ta tvrdá realita pro mě pořád neexistuje. Jestli se mi to podaří někdy přijmout, to opravdu nevím," uvedla Jana Postlerová, jak ji cituje deník Blesk.cz, kterému se herečka měla dále svěřit s tím, že není v dobré zdravotní kondici. Periodikum totiž k tomu uvádí, že před rokem měla prodělat mozkovou příhodu. "Sotva udělám pár kroků," zdůvodnila, proč se nemohla přijít naposledy rozloučit se svou dcerou.

Dále Postlerová odmítla, že by se s dcerou Simonou nebavily kvůli tomu, že se dříve rozešla s hercem Ivanem Trojanem, jak se někdy spekuluje. "S Ivanem mám dodnes velmi dobré vztahy," zdůraznila pro zmíněné periodikum někdejší jazyková koučka s tím, že skutečný důvod si nechá pro sebe.

Poslední rozloučení se slavnou herečkou a dabérkou Simonou Postlerovou se konalo v úterý 14. května. Pohřeb známé umělkyně započal v 10 hodin v Divadle na Vinohradech. Poslední sbohem přišly herečce dát známé tváře divadelní a filmové scény jako Petr Kostka, Carmen Majerová, Taťána Medvecká, Tomáš Töpfer, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová či Otakar Brousek mladší a další. S maminkou se v divadle rozloučila za rodinu její dcera Jana Magdaléna Hrášková.

Na zesnulou herečku zavzpomínal i její kolega Honza Musil. Pro ŽivotvČesku.cz ale uvedl, že více se znal s maminkou umělkyně Janou Postlerovou. "Pracoval jsem kdysi s její maminkou Janou, která učila rétoriku. Mě hodně zaskočila skutečnost, že Simona zemřela tak mladá a opravdu tak nečekaně," uvedl pro ŽivotvČesku.cz smutným hlasem.

Postlerová patřila k výrazným divadelním herečkám a dabérkám. Svůj život spojila s pražskými Vinohrady, i proto smuteční akce proběhly právě tam. V Divadle na Vinohradech hrála více než 30 let, kam přešla z dřívějšího angažmá v Národním divadle.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.