Jane Fondová lituje plastické operace. Nejsem na to hrdá, říká. Popsala, jak si přirozeně zachovat mladistvý vzhled i mladého ducha

Jane Fondová
Jane Fondová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 8. 2022

Blond vlasy, ostré rysy, vysoká a dokonalá postava. Tak vešla do Hollywoodu herečka Jane Fondová (84), která i přes svou krásu měla v pozdějších letech období, kdy měla pocit, že potřebuje vylepšení. Nyní toho ale lituje. "Šla jsem na facelift, ale neopakovala jsem to, nechci vypadat zkresleně. Nejsem na to hrdá," řekla v rozhovoru pro magazín Vogue.

Jane Fondová nikdy nepopírala, že se s příchodem stáří dříve nevyrovnávala nejlépe. Měla pocit, že s přibývajícími léty jí krása uniká mezi prsty. A aby se sama se sebou cítila spokojená, pokusila se čas trochu pozastavit. Nyní si ale uvědomuje, že její přístup nebyl v pořádku, a lituje, že vůbec na omlazující operaci šla.

"Šla jsem na facelift, ale neopakovala jsem to, nechci vypadat zkresleně. Nejsem na to hrdá. Kdybych se měla vrátit do minulosti a udělat to znovu, nejspíš bych to neudělala. Ale už se stalo. Pak jsem si řekla, že opakovat to nebudu, protože mnoho žen se na tom stane závislých," řekla Jane Fondová v rozhovoru pro magazín Vogue.

Hollywoodská herečka je dnes i jako osmdesátnice v obdivuhodné formě a může být mladším ženám inspirací. Čím je starší, tím více si totiž uvědomuje, že jakékoliv drastické úpravy jsou ve výsledku spíše na škodu než k užitku.

"Kosmeticky se zkrášlovat nechávám minimálně. Neutrácím nekřesťanské peníze za všemožné krémy, ale snažím se udržet hydratovaná, dobře spím, jsem v pohybu, nechodím na přímé slunce a mám přátele, kteří mě rozesmávají. A smích je důležitý," přiblížila Jane Fondová, jak se udržuje mladá nejen fyzicky, ale také duševně.

Přestože ze stárnutí měla Jane Fondová dříve strach a snažila se ho zastavit, dnes se naopak pokouší své mladé fanoušky přesvědčit o tom, že se není čeho bát. Pokud totiž budou přibývající roky akceptovat s grácií a pečovat o sebe, i pozdější léta svého života si mohou užít.

"Chci, aby se mladí lidé přestali stárnutí bát. Nejde přece o věk, to je jen číslo, jde o zdraví. Můj otec zemřel, když byl o šest let mladší, než jsem já teď, měl problémy se srdcem. Mně je skoro 85 let, ale nevypadám na to. Jsem vděčná za to, že jsem stále zdravá, a vděčím za to hlavně sobě. Jen proto, že dosáhnete určitého věku, nemusíte vzdávat život," dodala herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.