Jane Seymourová má krásnou dceru. Po slavné matce zdědila herecké geny i neskutečnou podobu

Jane Seymourová má kromě tří synů 39letou dceru Katherine
Jane Seymourová má kromě tří synů 39letou dceru Katherine
Foto: showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 3. 2021

V devadesátých letech se stal hitem televizní obrazovky seriál Doktorka Quinnová, kde ztvárnila hlavní roli Jane Seymourová (70). Britská herečka, která si získala diváky jako lékařka Michaela Quinnová, vždy toužila po velké rodině a její sen se jí nakonec splnil. Je totiž čtyřnásobnou matkou, má tři syny - Seana (35), Johna Stacyho (25), Kristophera Stevena (25) a dceru Katherine (39), která je nejstarší. Právě ta podobu s nestárnoucí představitelkou Bond girl nezapře, po slavné matce podědila krásu i herecký talent.

Jane Seymourová, rodným jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenbergerová, zůstane nezapomenutelná v mnoha svých rolí. Ať už jako krásná Solitaire z bondovky Žít a nechat zemřít nebo laskavá doktorka Quinnová ze stejnojmenného televizního seriálu z roku 1993 – za ni získala o dva roky později dokonce Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v seriálu (drama).

Rodačka z Londýna kráčela k oltáři celkem čtyřikrát a s posledním manželem a hercem Jamesem Keachem (73) skončilo manželství v roce 2015. S ním má také syny-dvojčata Kristophera Stevena a Johna Stacyho. Ze třetího manželství s obchodníkem Davidem Flynnem pak Seana Michaela a nejstarší dceru Katherine.

"Lidé se mě na mámu hodně ptají. Naučila jsem se od ní hrozně moc a vždycky jsem se cítila opravdu šťastná. Máma je velmi zásadová a my jsme byli vedení k tomu, že jsme to dokázali ocenit. Naučila nás vážit si maličkostí. Zkrátka je to úžasná a srdečná máma," popsala v rozhovoru pro Reel Talker Katherine Flynnová slavnou Jane Seymourovou.

Zdědila po ní nejen krásu, ale také lásku k herectví, kterému se věnuje. Jako dítě se objevila dokonce v seriálu Doktorka Quinnová. Zahrála si například v thrilleru Stormhouse, v romantické komedii Dokonalá prozíravost nebo v akčním trháku z roku 2017 Tenkrát v Kalifornii v hlavní roli s hollywoodskou hvězdou BrucemWillisem (65). Často se na place potkávala také s matkou Jane, kterou už odmala obdivuje. Nakonec se vydala v jejích stopách.

"Moje děti vědí, že bych si vždycky vybrala je, pokud bych se měla rozhodovat o nějaké roli nebo čemkoli jiném v mém životě. Když byly malé, kamkoli jsem jela natáčet, brala jsem je s sebou. Vědí, že to, co dělám, opravdu miluju. Ale také vědí, že rodina je všechno," vyjádřila se ke svým dětem v rozhovoru pro The Guardian sama Jane Seymourová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.