Reklama:

Jarní výzdoba a "slavičí hnízdo". Hrob Karla Gotta je skvostem Malvazinek

Hrob Karla Gotta
Hrob Karla Gotta
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 3. 2023

Zpěvák Karel Gott (†80) slavil za života fenomenální úspěchy. Odchod uznávaného umělce 1. října 2019 v jeho vile na Bertramce zasáhl celé Česko. Místem jeho posledního odpočinku se stal hřbitov na pražských Malvazinkách. Lidský hyenismus však nezná hranic, protože jeho hrob se před dvěma lety stal středem zájmu zlodějů, kteří neváhali z místa ukradnout vzpomínkové předměty i svíčky - dokonce i pozlacenou sošku slavíka. Jak redakce ŽivotvČesku.cz zjistila, teď už jeho hrob zdobí opět řada darů od rodiny, ale i fanoušků. Mezi nimi lze nalézt nejen andělíčky, ale i několik sošek slavíka. "Stále na hrob pana Gotta někdo chodí, sice to není tak masivní jako dříve, ale pořád se tam lidé chodí poklonit jeho památce," řekl na dotaz redakce zaměstnanec hřbitova.

Reklama:

Zpěvák je pohřben na pražských Malvazinkách a jeho hrob v minulosti neváhali navštívit zloději, kteří odtamtud odnesli několik předmětů. Když se ztratil keramický zlatý slavík se symbolickým významem Gottových úspěchů, kamínek s malbou včelky Máji nebo krásné svíce, bylo to už příliš. Vdova Ivana chtěla alespoň částečně zamezit tomu, aby se hrob stal dalším cílem vandalismu – proto byl dán na lucernu u hrobu zámek.

Reklama:

Člověk by měl alespoň po smrti dojít klidu a úcta k zesnulým by měla být samozřejmostí. Mistr Karel Gott patří mezi české legendy, ale byl uznávaným a žádaným umělcem také v zahraničí. Jeho odchod vyvolal vlnu smutku a bolesti napříč celou českou společností a jeho manželka Ivana (47) s dcerami Charlotte Elle (16) a Nelly Sofií (14) zažívaly těžké chvíle z obrovské ztráty milovaného muže i tatínka.

Teď hrob Karla Gotta opět zdobí řada předmětů, které na něm zanechala rodina, ale i fanoušci. Navíc hřbitov více hlídá policie. "Strážníci městské policie jsou zde vidět častěji, zejména na koních. Fanoušci Karla Gotta na jeho poslední místo odpočinku stále proudí. Není jich tolik jako před lety, ale stále projevují zájem," řekl zaměstnanec hřbitova na Malvazinkách pro ŽivotvČesku.cz.

Gottův hrob není jediným místem odpočinku slavné osobnosti, kde bylo v minulosti něco odcizeno. Podobně tomu bylo i v případě hrobů, které s Gottovým sousedí - Evy Pilarové (†80) a Daniela Nekonečného (†52).

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: