Reklama:

Jaro je tu. Dům Blaženy ze Slunce, seno se už brzy zazelení. Herečka vyměnila slávu za život na vesnici

Dům Veroniky Kánské
Dům Veroniky Kánské
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 3. 2023

Není snad nikdo v ČR, kdo by neviděl filmovou trilogii Slunce, seno..., která se řadí mezi československé kinematografické poklady. Jednu z hlavních hvězd ztvárnila Veronika Kánská (56), která pravděpodobně už navždy bude lidem nejznámější jako Blažena Škopková, později Konopníková. Herectví se už před lety vzdala a kariéru u filmu vyměnila za klidný život na vesnici. Její dům s přicházejícím jarem vypadá jako nemovitost snů. Režisér filmového skvostu Zdeněk Troška (69) pro ŽivotvČesku.cz promluvil o talentu někdejší blonďaté umělkyně, která se dnes živí jako knihovnice.

Reklama:

"Veronika byla naprosto skvělá. Na to, že byla poprvé před kamerou, byla to její velká role, tak se jí zhostila naprosto skvěle," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Troška s tím, že hodnotí bývalou herečku jako člověka s velmi přirozeným talentem.

Reklama:

Přestože Veronika Kánská dostala po roli Blaženy v komediální trilogii Slunce, seno... ještě řadu hereckých nabídek a měla šanci na rozjetí úspěšné kariéry ve světě filmu, po neúspěchu při přihláškách na DAMU se herectví nakonec vzdala. "Je škoda, že dál v herectví nepokračovala. Dnes jsme v kontaktu jen příležitostně. Bydlí daleko od Prahy," uvedl režisér Zdeněk Troška pro ŽivotvČesku.cz.

Dnes žije filmová Blažena Škopková na vesnici v krásném domě. Nemovitost snů, o kterou se dobře stará, se nachází ve vesnici nedaleko Chlumce nad Cidlinou v okrese Hradec Králové.

Velké, ale nenápadné stavení je obklopené udržovaným trávníkem, keři a vzrostlými stromy. Zahrada poskytuje spoustu prostoru na jakékoliv radovánky, jako je například opalování či grilování, které bude možné už s přicházejícím jarem. Přímo u domu stojí květináče, a tak je jasné, že pěstování rostlin a péče o ně je hereččinou oblíbenou činností.

"Astronomické jaro startuje v pondělí, a to ve 22 hodin a 24 minut, kdy Slunce vstoupí do znamení Berana a nastane jarní rovnodennost," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Už několik let se Veronika Kánská živí jako knihovnice a ze svého bydliště to má do práce jen kousek. V obci má také být mezi ostatními obyvateli velmi oblíbenou spoluobčankou.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: