Jaro klepe na dveře. Příští týden odložíme zimní kabáty, řekla meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2023

První jarní dny v Česku budou podle aktuálních předpovědí příjemné. Jak pro ŽivotvČesku.cz uvedla meteoroložka Dagmar Honsová, počátek dalšího ročního období se ponese ve znamení příjemných teplot a slunečných dní.

Čtvrteční ráno je na celém území Česka mrazivé, teploty na Rokytské slati klesají k -17 °C, na Horské Kvildě k -15 °C, mrazivo je i v nížinách. Odpolední teploty ale vystoupí až k 9 °C, už v pátek sem pronikne teplý vzduch od jihozápadu až západu a příjemné teploty přinese i začátek astronomického jara.

"Astronomické jaro startuje v pondělí 20. března ve 22 hodin a 24 minut. Slunce tehdy vstoupí do znamení Berana a čeká nás jarní rovnodennost," sdělila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude oblačno, jen přechodně polojasno, místy se mohou objevit přeháňky nebo déšť. Ranní teploty se budou pohybovat kolem 6 až 2 °C. Denní teploty poté vystoupají na 11 až 15 °C.

"V úterý bude oblačno až polojasno, místy nás čekají přeháňky nebo déšť. Ranní teploty budou 7 až 3 °C. Denní teploty pak dosáhnou 12 až 16 °C," uvedla konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu Česko čeká oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty poté vystoupají na příjemných 13 až 17 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.