Jaro se začíná hlásit o slovo. Startuje série převážně slunečných dnů, říká meteoroložka. Upřesnila, kam vystřelí rtuť teploměru

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Jindřich Mynařík / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2022

Jaro se pomalu připravuje na převzetí pomyslného štafetového kolíku a začíná se, řečeno sportovní terminologií, rozcvičovat. Stále ale pro druhý březnový týden platí, že dny startují mrazivými rány. "Na Rokytské slati na Šumavě a na Jizerce v Jizerských horách teplota v úterý po ránu opět klesla až k -19 °C. Chladno bylo i v nižších polohách – např. v Karlových Varech -7,4 °C, v Doksanech -6,1 °C, v Čáslavi -4,6 °C, v Plzni-Mikulce -5,5 °C, v Liberci -5,8 °C a v Praze-Libuši -4 °C, " vyjmenovala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová ohledně teplot v různých částech republiky.

Mrazivá rána budou přetrvávat do konce týdne. Zároveň ale dnešním dnem (úterý) dochází k příznivé změně, kdy počasí nabídne první ochutnávku jara. "Startuje série převážně slunečných dnů, kdy se dnešní denní délka slunečního svitu zastaví v Čechách až na 11 hodinách. Více oblačnosti a ojedinělé sněhové přeháňky očekáváme pouze na severovýchodě území. Také tento týden tak bude na srážky chudý," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

"Od čtvrtka do konce týdne bude počasí stabilní, převládat bude jasno nebo polojasno, po ránu se mohou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy. Ranní teploty budou klesat na -3 až -8 °C, ojediněle až na -10 °C. Denní teploty vystoupí na 4 až 9 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Předpovědi pak pro třetí březnový týden naznačují, že teploty v denních maximech by se měly pohybovat okolo 11 °C. Noční teploty pak mírně pod bodem mrazu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.