Jaro už klepe na dveře. Konzultantka počasí Dagmar Honsová upřesnila, který den vystřelí teploty vzhůru a vše se zalije sluncem

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 2. 2022

Zimní charakter počasí se pomalu loučí a jemnými náznaky o sobě dává vědět jaro. Meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz upřesnila, který den začne být ve vzduchu cítit probouzející se příroda.

"Po větrném začátku týdne, se k nám probojuje jarní počasí. Ještě první polovina posledního meteorologicky zimního týdne bude větrná, bohatá na srážky a hodně proměnlivá, ale koncem týdne začne být ve vzduchu cítit jaro," uvedla konzultantka počasí zprávu, která milovníky teplejších dnů zcela jistě rozradostnila.

Meteorologické jaro startuje 1. března a vypadá to, že jeho začátek bude zalitý sluncem a odpolední teploty budou stoupat přes 10 °C.

"Slunečný charakter počasí očekáváme už na přelomu února a března, převládat bude jasno až polojasno a nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat mezi 9 až 14 °C. A zatím to vypadá, že letošní březen bude teplotně nadprůměrný," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.