Jaromír Soukup zahrnoval Agátu luxusem i po rozchodu. Nešlo o úplatky lásky, ale o narovnání vztahů, vysvětlil podnikatel

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup
Agáta Hanychová a Jaromír Soukup
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 2. 2024

V »kauze« dárky od Jaromíra Soukupa vyplouvají na povrch další skutečnosti. Například to, že Agáta Hanychová nedostávala drahé dárky jen po dobu vztahu s někdejším mediálním magnátem, ale i dávno po jejich rozchodu. Z vyjádření podnikatele pro deník Blesk.cz vyplývá, že Agátě udělal i štědré loňské Vánoce. Jen pár dní předtím, než se provdala za Mirka Dopitu, dostala influencerka od expartnera šperky v hodnotě vyšší než půl milionu. Podle moderátora však Agáta záměr jeho štědrosti nepochopila a nyní dary rozprodává, aby měla na soudy. O vztazích mezi bývalými partnery promluvil pro ŽivotvČesku.cz psycholog Jeroným Klimeš.

Zatímco Agáta prodává drahé věci, které jí poloviční šéf TV Barrandov daroval, sám podnikatel jen nevěřícně kroutí hlavou. Pro Blesk.cz Jaromír Soukup řekl, proč matku dcery Rozárky štědře obdaroval i o loňských Vánocích.

"Nikdy jsem se k soukromí moc nevyjadřoval, ale toto jsou skutečně dárky, které paní Hanychová dostala k Vánocům 2023. Hodinky jsem jí dal náhradou za ty, co jí byly ukradené v Marbelle, když nás tam v létě vykradli. Bylo mi líto, že přišla o hodinky, které jsem jí dal dříve jako dárek. Náramek byl do kolekce k náhrdelníku a bylo to z mé strany gesto k narovnání vztahů, jako rodičů malé dcery. Jak je vidět, ani jedno nepochopila má bývalá partnerka správně," napsal podnikatel s tím, že nechápe Agátino počínání.

"Tyto šperky časem dokonce získávají na hodnotě, tak pokud mají špatnou energii, jak sama tvrdí, mohla je uložit do sejfu a později dát naší dceři. Když mluví o soudech, tak to rozhodně není tak, že bych na ni podával jedno předběžné opatření za druhým. Vždy jsem se s ní snažil lidsky dohodnout. Bohužel, nikdy jsem nebyl vyslyšen," vysvětlil moderátor několika pořadů svou verzi celé situace okolo soudů o desetiměsíční dceru.

Hodinky a náramek, které Agáta dostala k Vánocům, mají podle deníku hodnotu 600 tisíc korun. Agáta se dále zbavuje auta za milion a půl a náhrdelníku za 120 tisíc. Kdyby vše prodala i pod cenou, přijde si na pořádný balík. Někdejší modelka odůvodnila výprodej luxusních věcí tím, že musí mít peníze na soudy, o kterých tvrdí, že jsou z hlavy expartnera. Jak se zdá, každá strana situaci vidí úplně jinak.

Pro ŽivotvČesku.cz se ke znepřáteleným vztahům mezi expartnery vyjádřil psycholog Jeroným Klimeš. Odborník na partnerské vztahy doporučuje, aby se bývalí partneři k sobě chovali jako sousedé. "Jde o vstřícnost gest. K sousedům se zkrátka také chováme tak, aby se udržovaly dlouhodobě bezproblémové vztahy. Předpoklad, že jednání expartnerů v takovém případě by mělo přerůst v nějaké kamarádství, tu není, ale co je potřeba, aby jednání s ohledem na společné dítě zůstalo v korektních sousedských vztazích," uvedl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný psycholog. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.