Jaroslav Flegr promluvil o svém kocourovi Micíkovi. Jsou mu tři, nahradil starého Macíka, má rád tlačenku

Kocour Micík a Jaroslav Flegr
Kocour Micík a Jaroslav Flegr
Foto: se souhlasem Jaroslava Flegra
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 3. 2021

Jaroslav Flegr (63) není znám jen tím, že z pozice evolučního biologa epidemie průběžně komentuje a předpovídá další vývoj celosvětové pandemie, ale také tím, že na svém profilu na sociální síti fiktivně rozmlouvá se svým kocourem Micíkem. "Jsou mu tři roky a má rád tlačenku," řekl pro ŽivotvČesku.cz profesor z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr je znám nejen tím, že odhaduje, jak se bude koronavirus měnit v průběhu času a jak bude ovlivňovat epidemie život v Česku co do počtu nakažených či obětí , ale také výzkumem vlivu parazita Toxoplasma gondii na lidské chování, psychiku a zdraví. Je rovněž autorem teoretického konceptu zamrzlé evoluce (tj. teorií zamrzlé evoluce a zamrzlé plasticity) a několika dalších evolučních teorií. Objevil i první dsRNA virus u prvoků. Na Facebooku zaujal především tím, že zde pravidelně rozmlouvá se svým kocourem Micíkem a vysvětluje mu nejrůznější biologické zákonitosti. Redakce ŽivotvČesku.cz se rozhodla, že o Flegrově domácím mazlíčkovi zjistí víc.

"Micíkovi jsou tři roky. Zajímavého ho dělám asi hlavně já, když si s ním na Facebooku povídám o zajímavých věcech. Micíka jsem dostal od studentů, protože věděli, že se mi zaběhl jiný rezavý kocour. Tak mi přinesli koťátko, aby mi po něm nebylo smutno," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz respektovaný biolog.

Když Jaroslav Flegr volil pro svého kocoura jméno, měl poměrně jasno. "Micík se jmenuje po svém předchůdci. Ten k nám přišel, už když byl dosti starý. Byl strašně hodný a také moc šikovný - uměl třeba aportovat papírové kuličky. A byl dost mohutný, zejména když se nám rozvalil na koberci nebo na jídelním stole, a proto jsme mu říkali Macík. Nové kotě bylo proti němu malinkaté a ohromně roztomilé - tak dostalo rychle jméno Micík. Nejraději baští tlačenku a kousky syrového kuřete, ale třeba ryba mu moc nejede. Ale úplně nejraději má paštiku. Každé ráno mi sedí vedle talíře se snídaní a loudí," dodal pro ŽivotvČesku.cz evoluční biolog Jaroslav Flegr o svém kocourovi, který se stal na sociálních sítích slavným.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu