Jaroslav Sypal: Smrt Ladislava Potměšila mi vyrazila dech. Byl to vynikající herec

Herec Jaroslav Sypal
Herec Jaroslav Sypal
Foto: Se svolením Jaroslava Sypala
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2021

Herecký svět se ponořil do smutku. Zemřel jeden z nejvýraznějších herců Ladislav Potměšil (†75), kterého si lidé zamilovali v řadě snímků. Se zákeřnou rakovinou bojoval celkem třikrát, naposledy mu napadla kosti. "Ta zpráva mi vyrazila dech. Láďa byl skvělý komediální herec. Nechce se mi tomu věřit, že už mezi námi není," řekl pro ŽivotvČesku.cz jeho kolega Jaroslav Sypal, s nímž si Potměšil zahrál třeba v trilogii Byl jednou jeden polda.

Ladislav Potměšil za svůj život ztvárnil víc jak stovku filmových, televizních a seriálových rolí. Hrál v seriálech Hospoda, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů nebo Zdivočelá země. Excelentní byl i na prknech, která znamenají svět.

"Láďa byl skvělý komediální herec. Dodnes tvrdím, že za roli majora Maisnera v trilogii Byl jednou jeden polda měl dostat Českého lva. Byl to na place skvělý kolega. Jeho smrt mě vyrazila dech. Byl to úžasný herec a vynikající člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Sypal, kterého zpráva o úmrtí kolegy zaskočila. "Tohle jsem nečekal," dodal.

Ladislav Potměšil dlouhé roky bojoval se zákeřnou rakovinou. Lékaři mu v roce 2016 na obratli našli metastázující nádor. Později prodělal tři operace, což se projevilo celkově na jeho stavu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.