Jaroslav Sypal vychválil psycholožku Kudlákovou z trilogie Byl jednou jeden polda. V kontaktu s Janou Synkovou není ale od roku 1999

Herečka Jana Synková
Herečka Jana Synková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2023

Mnozí mají v paměti herečku Janu Synkovou, která ztvárnila v trilogii Byl jednou jeden polda psycholožku Kudlákovou. Pro redakci ŽivotvČesku.cz se ohlédla za filmovým skvostem, který si dodnes televizní diváci užívají. "Bylo to skvělé, zábavné a ráda na to vzpomínám," uvedla před časem umělkyně. Doplnil ji aktuálně pro ŽivotvČesku.cz legendární kolega Jaroslav Sypal. "Nezapomenutelná záležitost. Jana Synková byla skvělá kolegyně a herečka, ale v kontaktu nejsme," řekl.

Letošní duben pro herečku znamenal oslavu úctyhodných 79. narozenin. Největším »dobíječem« energie je pro ni divadlo, které ji udržuje v kondici.

Na konci devadesátých let se herečka televizním divákům představila v komediální filmové sérii Byl jednou jeden polda, kde výborně ztvárnila roli psycholožky – magistry Jiřiny Kudlákové. Na place podle jejích slov vládl humor a přátelské vztahy mezi herci.

Na svou kolegyni pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínal její kolega. "Režisér a producent Jaroslav Soukup objevil pro veřejnost její velký komediální talent. A když se ohlédnu, dodnes jde o trilogii, která mění česká filmová devadesátá leta. Je to prostě klasika," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz legendární herec a bavič Jaroslav Sypal, který v komediální trilogii ztvárnil jednu z hlavních rolí - poručíka Reného Hrubce.

"S Janou Synkovou nejsem v kontaktu, neviděl jsem ji od konce natáčení třetího dílu, tedy od 1999," dodal pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Synková oplývala velkým talentem a na place byla velmi kolegiální.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.