Jaroslav Sypal zavzpomínal na natáčení trilogie Byl jednou jeden polda. Jde o legendární dílo, říká

Jaroslav Sypal promluvil o průběhu nemoci
Jaroslav Sypal promluvil o průběhu nemoci
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2021

Herce Jaroslava Sypala (62) proslavily zejména komediální role. Nezapomenutelný je například jako poručík Hrubec v trilogii Byl jednou jeden polda, která dodnes má své místo v televizním programu. "Kvalita toho filmu je dána tím, že i po letech se divák rád na něj podívá," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec.

Jaroslav Sypal je herec s výrazným komediálním talentem. Svoji nejslavnější roli poručíka Hrubce v trilogii Byl jednou jeden polda získal účastí v castingu, od kterého si ale původně příliš nesliboval. Nejraději má druhý díl trilogie, ten už mu podle jeho slov psali rovnou na tělo. Dodnes trilogii hodnotí jako velmi úspěšné dílo, které zlidovělo.

"Jsou filmy, které se natočí a skončí v propadlišti dějin. Těch je u nás 80 procent. Pak jsou filmy, které zkritizuje odborná kritika, ale stanou se legendární a diváci si je pamatují. Mezi tyto komedie patří trilogie Byl jednou jeden polda. A Ladislav Potměšil, to už jsem tvrdil tenkrát, měl za tu roli dostat Českého lva. Kvalita toho filmu je dána tím, že i po letech se divák rád na něj podívá," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Sypal.

Trilogie Byl jednou jeden polda byla divácky velmi úspěšná a Jaroslavu Sypalovi přinesla role poručíka Hrubce velkou popularitu. Později mu však spojení s rolí přineslo v herecké kariéře i problémy, kdy se svým způsobem zaškatulkoval. Dodnes ale nelituje.

"V době, kdy v 90. letech režisér Jarda Soukup a scénárista Jarda Vokřál přišli s nápadem natočit komedii s policejním tématem, bylo to něco nového. Uhodili hřebíček na hlavičku a přišli s nápadem, který se osvědčil. Natáčení bylo dobré a byla kolem toho skvělá parta," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jaroslav Sypal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.