Jaroslava Obermaierová nemá Vánoce v lásce: Kdyby je zrušili, zlobit se nebudu, přiznala

Herečka Jaroslava Obermaierová
Herečka Jaroslava Obermaierová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 12. 2020

Herečka Jaroslava Obermaierová (74), známá také jako Vilma Nyklová z úspěšného televizního seriálu, nepatří mezi milovnice Vánoc. Kdo by u ní čekal kila cukroví nebo bohatou vánoční výzdobu, asi by se spletl. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, jak prožije letošní svátky a proč vlastně nejsou její oblíbenou částí roku.

Oblíbená herečka, která ztvárnila desítky filmových i divadelních rolí, prožívá vánoční svátky odlišně oproti většině svátečních »nadšenců« a milovníků Vánoc.

"Pro mě ať jdou celé Vánoce klidně do »háje«. Kdyby je zrušili, tak se vůbec nebudu zlobit. Já je na rozdíl od všech ostatních nemám v lásce. Ti, co mluví o tom, jak je mají rádi a obdivují andělíčky, mě rozčilují. Já chci normálně žít. Pro mě je 24. prosinec den jako každý jiný, až na to, že se těším na kapra, kterého mám ráda. Jinak Vánoce jako takové prostě nemusím už dlouhá léta," přiznala Jaroslava Obermaierová pro ŽivotvČesku.cz

"Štědrovečerní večeře je klasika – kapr a bramborový salát. Cukroví nepeču nikdy. Ne že bych neochutnala, vždycky od někoho darem dostanu. Vlastně se mi to líbí, ale protože na to nejsem moc šikovná, tak to radši nedělám. Je mi líto surovin, které bych pak třeba musela vyhodit," řekla pro ŽivotvČesku.cz představitelka Vilmy Nyklové ze seriálu Ulice.

"Tradice nedržím. Dám si na stůl svícínek a kytičku z větviček, úplně v klidu. Na Vánoce mi totiž umřela maminka a narodil se mi syn, to bylo skoro zároveň. Jak není máma, tak se všechno komplikuje. Ta vánoční atmosféra by mohla být hezká, kdyby byla aspoň zima, ale je teplo. Je mi to protivné kvůli těm všem kšeftům, lidi šílí, pořád řeší dárečky. Přece si celý rok kupujeme, co potřebujeme. Radši ať už je Nový rok," dodala Jaroslava Obermaierová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.