Jdu na očkování, bojím se o zdraví. Pak mě snad vláda pustí i na pódium, říká zpěvák Josef Zíma

Josef Zíma by rád opět mezi lidi
Josef Zíma by rád opět mezi lidi
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 1. 2021

Nárok na očkování proti onemocnění covid-19 má i herec a nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma (88). Ten už několikrát uvedl, že se na očkování těší. "Doufám, že mi vláda umožní i návrat před diváky," uvedl pro ŽivotvČesku.cz legendární zpěvák.

Josef Zíma nezastírá, že patří mezi ohroženou skupinu. Ve věku 88 let má na očkování plné právo a na vakcínu se hodně těší.

"Očkování mě čeká dnes (pátek 15. ledna, pozn. red.) po 13. hodině. Zrovna jdu na středisko. Já doufám, že vše bude bez problémů. Očkování vítám, protože se bojím o své zdraví. Pokud to půjde a vláda to umožní, tak bych rád ještě vystupoval před diváky. Doufám, že tím očkováním se to zlepší. Je to nutné pro všechny obory, nejen pro kulturu, ale i pro ekonomiku, zkrátka pro vše. Je to pomyslné světlo na konci tunelu," uvedl Josef Zíma pro ŽivotvČesku.cz.

Populární zpěvák několikrát uvedl, že nemoc covid-19 mu působí trápení, protože se cítí izolovaný bez fanoušků i bez přátel. Zíma patří mezi ty, kteří ani na vteřinu nezaváhali, zda se nechají očkovat.

"Ven se moc nedostanu a návštěvy jsem zrušil. Současná situace není dobrá. Z nákazy mám strach. Koronavirus mě odřízl od světa. Ale věřím, že to skončí a zase začnu zpívat a hrát. Už to ale trvá hodně dlouho," uvedl Zíma pro ŽivotvČesku.cz již na konci listopadu.

Od konce prosince 2020 se v Česku proti covidu-19 očkuje. Podáno bylo za celou dobu očková...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu