Je snaha, aby nemuselo dojít k plošným opatřením. Čísla se ale blíží limitní kapacitě, míní Roman Prymula

Roman Prymula - ministr zdravotnictví
Roman Prymula – ministr zdravotnictví
Foto: Archiv vlada.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2020

Za sobotu v Česku přibylo 239 pozitivních případů nákazy koronavirem, který způsobuje onemocnění COVID-19. Denní přírůstek se ve volném dni dostal nad hranici dvou set poprvé od posledního červnového víkendu. Epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že je snaha, aby se v Česku nezaváděla další plošná opatření.

Od 1. září dojde k opatření, kdy vzejde v platnost plošné nošení ochrany úst a nosu na některých místech. Jde zejména o povinnost nošení roušek ve veřejné dopravě, na úřadech a taktéž ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

V pátek laboratoře prokázaly rekordních 506 pozitivních případů, na které navázala sobota, která je volným dnem a méně se testuje, s 239 nakaženými.

"O víkendu čísla půjdou určitě dolů, protože se v týdnu testovalo opravdu hodně," uvedl Roman Prymula s tím, že Česko by se mělo připravit na skutečnost, že počty pozitivních případů se budou držet ve vyšších číslech. "Je logické, že to stoupat takto bude. V lokalitách, kde jsou vyšší nárůsty, se bude uplatňovat semafor a budou tam nějaká opatření," upřesnil vládní zmocněnec pro vědu a výzkum.

Prymula je zároveň názoru, že by se v Česku kromě zmíněných roušek na určitých místech zatím nemělo uplatňovat další plošné opatření. "Je snaha, aby nemuselo dojít k dalším plošným opatřením. Zatím jde o čísla, která jsme schopni trasovat, ale blíží se to k nějaké limitní kapacitě," dodal pro ŽivotvČeku.cz epidemiolog Roman Prymula.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.