Je to úplně nový směr, říká Míra Hejda o otcovství. Prozradil, jak narození syna změnilo jeho vztah s manželkou Zorkou

Moderátor Míra Hejda
Moderátor Míra Hejda
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2022

Moderátorka Zorka Hejdová (31) s manželem Mírou Hejdou (38) se v dubnu loňského roku stali rodiči. Malý Nikolas dělá svým rodičům velkou radost, a přestože je mu sotva 10 měsíců, už je mnohé naučil. "Je to samozřejmě úplně nový směr, který chlap předtím nezná," řekl k otcovství pro ŽivotvČesku.cz Míra Hejda a popsal také, jak miminko ovlivnilo jeho manželství.

Začátkem dubna loňského roku se Zorka Hejdová stala maminkou. Na svět přivedla rozkošného syna, který dostal jméno Nikolas. Společně s Mírou Hejdou tvoří oblíbená moderátorka skvělou rodičovskou dvojku, která v péči o dítě už nepochybně umí chodit. Moderátor přiznal, že otcovství mu přineslo pocity, které dosud neznal.

"Je to samozřejmě úplně nový směr, který chlap předtím nezná. Určitě je to velká míra odpovědnosti, učení se novým věcem, to určitě, ale zároveň to nutí člověka se trochu zastavit a dívat se na život i z jiné stránky, což je největší pozitivum. Je to určitě radost," řekl pro ŽivotvČesku.cz Míra Hejda.

Dítě často bývá důvodem, kvůli kterému si muži uvědomí, jaký poklad doma mají. Oblíbený moderátor to dobře věděl i před narozením malého Nikoláska, přiznává ale, že spojení, jaké mezi manželi či partnery vznikne poté, co přijde na svět společné dítě, je intenzivnější.

"Samozřejmě cokoliv z toho, co máte společného doma, třeba pejska jako máme my, tak vás do jisté míry už nutí tím směrem trochu přemýšlet. Je o starání se, o časování věcí, kdy pejsek musí ven. To si myslím, že v úplně malém procentu člověka trochu naučí tomu, co potom přinese i to dítě, ale samozřejmě příběh s tím dítětem je potom úplně jiný. Je pravda, že co se týká vstávání, kojení, starání v těch prvních měsících, tak je to bezpochyby na té ženě. Takže tam ten chlap musí být tou oporou, zachráncem nejhorších stavů, ale jinak žena musí dělat mnoho věcí, které chlap nemůže ani ovlivnit. Teď je to daleko intenzivnější," popsal pyšný tatínek pro ŽivotvČesku.cz, jak vnímá svou ženu.

Míra a Zorka Hejdovi patří mezi nejstabilnější a nejkrásnější páry v českém showbyznysu. Dlouhodobě spolu moderovali i ranní relaci na tuzemské komerční stanici, ještě než se v ní ale stali kolegy, spojila je v ní romantická událost. Moderátor před lety svou nynější manželku požádal v přímém přenosu o ruku a oko málokterého diváka zůstalo suché.

"Pro nás to bylo přirozené prostředí. Možná jsme to brali trošku jinak, než to vnímali třeba diváci, kteří mohli mít pocit, že máme tendenci s tím jít do televize. Tak to vůbec nebylo, pro nás to bylo přirozené prostředí. Třeba hasiči říkají, že jejich oblíbená žádost je fingovat zásah, my jsme měli v tomhle dobrý směr, že to prožijeme v místě, které nám je blízké," zavzpomínal Míra Hejda pro ŽivotvČesku.cz na krásný moment, kdy před maminkou svého syna poklekl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.