Je třeba zredukovat nesmyslnou byrokracii, míní Martin Kupka. Popsal, s kým by ve Sněmovně spolupracoval

Poslanec Martin Kupka
Poslanec Martin Kupka
Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Už za necelé čtyři týdny si občané České republiky budou moci v říjnových volbách zvolit toho, kdo si podle jejich názoru zaslouží mandát v Poslanecké sněmovně. Tlak na politické strany a hnutí neustále sílí a boj o potenciální voliče je v plném proudu. Místopředseda ODS Martin Kupka (45) považuje za zcela zásadní, aby vznikla možnost koaliční vlády. "Pokud hovoříme o změně vládnutí, nezbývá nic jiného, než pracovat na tom, aby výsledek naší koalice a koalice PIRSTAN znamenal nadpoloviční většinu v Poslanecké sněmovně. Při kampaních jsme se nejvíce inspirovali zkušenostmi ze zahraničí," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Už v pátek 8. října odstartuje volební klání a Češi budou moci jít k volebním urnám, aby vhodili hlas svému kandidátovi do Poslanecké sněmovny. Říjnové volby rozhodnou o tom, kdo získá poslanecký mandát a jak bude vypadat složení nové vlády. Jednou z koalic, která se uchází o místo ve Sněmovně, je SPOLU – trojice stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Plány na změny jsou pro ně naprosto jasné.

"I při tom složitém rozpočtu a rozpočtových poměrech chceme udržet a posílit tempo investic. Právě investice směřované zejména do dopravní infrastruktury zakládají lepší perspektivu naší zemi. Chceme oslovit co nejvíce lidí v ulicích, ve městech a připravujeme dokonce »door to door« kampaň, kterou celá řada našich kandidátů vede. Nejvíce jsme se inspirovali zkušenostmi ze zahraničí. Cílem je také zredukovat nesmyslnou byrokracii," řekl Martin Kupka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sám má logicky velmi blízko k praktickému pohledu starosty, který se snaží využívat v praxi.

Ohledně politické spolupráce má vizi, které se chce držet. "S ohledem na to, že jsme celou řadu projektů, vlastně i digitalizaci, dávali dohromady s konkrétními zástupci České pirátské strany, tak jsem přesvědčen, že pokud hovoříme o změně vládnutí, nezbývá nic jiného, než se dívat na perspektivu. Spoléhat a pracovat na tom, aby výsledek naší koalice a koalice PIRSTAN (Piráti a Starostové a nezávislí, pozn. red.) znamenal nadpoloviční většinu v Poslanecké sněmovně. Aby tedy vznikla možnost koaliční vlády," uzavřel zastupitel Středočeského kraje a poslanec pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.