Je třeba zredukovat nesmyslnou byrokracii, míní Martin Kupka. Popsal, s kým by ve Sněmovně spolupracoval

Poslanec Martin Kupka
Poslanec Martin Kupka
Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Už za necelé čtyři týdny si občané České republiky budou moci v říjnových volbách zvolit toho, kdo si podle jejich názoru zaslouží mandát v Poslanecké sněmovně. Tlak na politické strany a hnutí neustále sílí a boj o potenciální voliče je v plném proudu. Místopředseda ODS Martin Kupka (45) považuje za zcela zásadní, aby vznikla možnost koaliční vlády. "Pokud hovoříme o změně vládnutí, nezbývá nic jiného, než pracovat na tom, aby výsledek naší koalice a koalice PIRSTAN znamenal nadpoloviční většinu v Poslanecké sněmovně. Při kampaních jsme se nejvíce inspirovali zkušenostmi ze zahraničí," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Už v pátek 8. října odstartuje volební klání a Češi budou moci jít k volebním urnám, aby vhodili hlas svému kandidátovi do Poslanecké sněmovny. Říjnové volby rozhodnou o tom, kdo získá poslanecký mandát a jak bude vypadat složení nové vlády. Jednou z koalic, která se uchází o místo ve Sněmovně, je SPOLU – trojice stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Plány na změny jsou pro ně naprosto jasné.

"I při tom složitém rozpočtu a rozpočtových poměrech chceme udržet a posílit tempo investic. Právě investice směřované zejména do dopravní infrastruktury zakládají lepší perspektivu naší zemi. Chceme oslovit co nejvíce lidí v ulicích, ve městech a připravujeme dokonce »door to door« kampaň, kterou celá řada našich kandidátů vede. Nejvíce jsme se inspirovali zkušenostmi ze zahraničí. Cílem je také zredukovat nesmyslnou byrokracii," řekl Martin Kupka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sám má logicky velmi blízko k praktickému pohledu starosty, který se snaží využívat v praxi.

Už za měsíc budou moci občané České republiky ve volbách do Poslanecké sněmovny rozhodnout...

Ohledně politické spolupráce má vizi, které se chce držet. "S ohledem na to, že jsme celou řadu projektů, vlastně i digitalizaci, dávali dohromady s konkrétními zástupci České pirátské strany, tak jsem přesvědčen, že pokud hovoříme o změně vládnutí, nezbývá nic jiného, než se dívat na perspektivu. Spoléhat a pracovat na tom, aby výsledek naší koalice a koalice PIRSTAN (Piráti a Starostové a nezávislí, pozn. red.) znamenal nadpoloviční většinu v Poslanecké sněmovně. Aby tedy vznikla možnost koaliční vlády," uzavřel zastupitel Středočeského kraje a poslanec pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu