Jedna z nich se stane novou první dámou. Módní policie si posvítila na Moniku Babišovou a Evu Pavlovou

Monika Babišová a Eva Pavlová
Monika Babišová a Eva Pavlová
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2023

Česko už dnes bude znát jméno nového prezidenta a také jméno nové první dámy. Bude to bývalý představitel české armády a NATO Petr Pavel (61) a jeho choť Eva Pavlová (58), nebo předseda a poslanec ANO Andrej Babiš (68) s manželkou Monikou Babišovou (48). Výsledek jejich závěrečného duelu bude znám v dnešních odpoledních hodinách. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila předního českého stylistu Káju Pavlíčka (50), který obě potenciální první dámy zhodnotil v rámci jejich outfitů.

První volební kolo před více než týdnem vyhrál Pavel se ziskem zhruba dvou milionů hlasů a těsným náskokem před Babišem, který dostal přibližně o 23.000 hlasů méně. 

V současnosti jsou oba muži tím nejsledovanějším, a to nejen z pohledu médií, ale i veřejnosti - stejně tak jejich manželky, které výrazně dbají na své outfity. S tím souhlasí i módní stylista hvězd Kája Pavlíček, který se na žádost redakce ŽivotvČesku.cz zaměřil v rámci jejich zevnějšku na obě chotě prezidentských kandidátů.

Monika Babišová: Neomezené možnosti

"U manželky expremiéra je zřejmé, že se ve světě módy a trendů pohybuje jako ryba ve vodě. Má přehled a orientuje se v něm. Tady není co vytknout. Z mého osobního pohledu je možné někdy mírně v některých prvcích ubrat. V případě Moniky Babišové je však zřejmé, že jí lidově do karet v rámci výběru outfitů hrají finančně »neomezené možnosti«, a to je i důvod, proč si může dovolit vyjít v posledních trendech, které hýbou světem módy," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz jeden z posledních outfitů Moniky Babišové zkušený módní stylista, který pravidelně usedá za porotcovský stolek při prestižních soutěžích krásy.

Eva Pavlová: Příjemná konzervativnost

Preferování osvědčených a tradičních standardních postupů a zkušeností bez výrazného úsilí o inovace a kreativitu - tak hodnotí outfit Evy Pavlové zkušený a uznávaný módní stylista Kája Pavlíček s tím, že v případě generálovy manželky to je správný přístup. "U ní je vidět výborný vkus. Snaží se oblékat tak, jak se od ženy, která má být první dámou, očekává. A to se jí opravdu stoprocentně daří, ale je zřejmé, že jde o snahu jít cestou konzervativnosti - mým pohledem to je v pořádku. Musím uznat, že paní Pavlová je velmi hezká žena a její výběr outfitů je zcela relevatní," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zkušený módní stylista Kája Pavlíček s tím, že i v případě manželky generála není moc co vytknout.

První den závěrečného kola prezidentských voleb v Česku volila asi polovina voličů, často to bylo víc než v 1. kole. S ohledem na značný páteční zájem o hlasování by letošní účast mohla být vyšší než v prvním kole nebo při finále předchozích voleb před pěti lety, kdy dosáhla 66,6 procenta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.