Její jídelníček je jiný, než u většiny Čechů: Manželka ministra zdravotnictví Olga Vojtěchová se pyšní vosím pasem a dobrou genetikou

Olga Vojtěchová s manželem
Olga Vojtěchová s manželem
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2021

Udržování si štíhlé postavy tak, aby člověk zbytečně nenabíral kilogramy, nebývá vůbec lehké. Manželka šéfa rezortu zdravotnictví Adama Vojtěcha (35) sedmatřicetiletá Olga Vojtěchová se může chlubit ladnými křivkami, které však nějaké to úsilí stojí. "Svůj podíl na tom určitě má i dostatek pohybu - každodenní dlouhé procházky s naším psem a také hodiny strávené na běžeckém pásu. Na něm strávím denně nebo obden tak hodinku času, střídám běh s rychlou chůzí," prozradila pro ŽivotvČesku.cz.

Jako manželka jednoho z představitelů současné vlády se drží v pozornosti veřejnosti i médií. Olga Vojtěchová, která s manželem oslavila dvouleté výročí od svatby, je půvabná žena a navíc má také krásnou postavu. Ale ani v jejím případě není nic zadarmo přesto, že genetické dispozice jsou jí ku prospěchu.

"Řekla bych, že částečně můžu poděkovat genetice, ale svůj podíl na tom určitě má i dostatek pohybu - každodenní dlouhé procházky s naším psem a také hodiny strávené na běžeckém pásu. Na něm trénuji denně nebo obden tak hodinku času, střídám běh s rychlou chůzí. Nevím, nakolik to ovlivňuje váhu, ale rozhodne si při téhle aktivitě srovnám myšlenky, vyčistím hlavu a vyrobím hromadu endorfinů," řekla Olga Vojtěchová pro ŽivotvČesku.cz.

Kromě pohybu zůstává nepochybně důležitou součástí udržování si štíhlé figury také jídelníček. I když jsou lidé, kteří patří mezi vzácné výjimky a mohou si dopřát, jak se lidově říká: Co hrdlo ráčí.

"Jídlo si nijak zásadně nehlídám, ale asi mám štěstí, že mi »nezdravé« věci nechutnají. Nejím smažená ani tučná jídla, uzeniny a podobně. Ale naopak mám zase ráda sladké, moc ráda a často peču, takže tady si to vykompenzuju," dodala s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz osudová partnerka ministra zdravotnictví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.