Jen těžko byste dnes poznali Peggy ze seriálu Ženatý se závazky. Katey Sagalová po 35 letech od první epizody změnila barvu vlasů, nosí brýle a srazilo ji auto

Katey Sagalová
Katey Sagalová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2022

Televizní divák si ji zamiloval už na konci osmdesátých let, když začala být nabídka populárních seriálů poměrně pestrá. Zejména americký sitcom Ženatý se závazky se řadil k velmi populárním. V něm jednu z hlavních rolí zrzavé Peggy ztvárnila herečka Katey Sagalová (68). Od vysílání první epizody uběhlo neskutečných 35 let a představitelka manželky Ala Bundy se změnila opravdu k nepoznání. V polovině loňského roku se musela dokonce potýkat s nehodou, kdy ji srazilo auto při přecházení ulice v Los Angeles, uvedl deník People.

Osudy Ala Bundy a jeho rodiny jsou hlavním tématem seriálu Ženatý se závazky, který byl poprvé vysílán 5. dubna 1987 na stanici Fox. Herečka Katey Sagalová, rodným jménem Catherine Louise Sagalová, získala roli tak trochu líné manželky Peggy Bundové, která miluje televizní show Oprah Winfreyové a její slabostí jsou bonbóny.

Postava byla charakteristická i svým účesem a zrzavou barvou vlasů. Nikdo z herců ani ze štábu nečekal, že show bude mít takový úspěch. Během deseti let natáčení vzniklo 11 řad a celkem 262 epizod.

"Pamatuju si, když jsem četla scénář, tak jsem si myslela: Je to až hystericky vtipné, ale nikdo to nebude sledovat, protože to je netradiční a odlišné. Okamžitě nás zruší," přiznala Katey Sagalová, co ji napadlo při prvním seznámení se s hlavním dějem seriálu a postavami, jak uvedl web abcnews.go.com.

Nakonec ale roli přijala a se svým hereckým kolegou Edwardem »Edem« O´Neillem (74) tvořili seriálový pár, mezi kterým to fungovalo. "Měli jsme spolu skvělou chemii. Pamatuju si, že jsem chodila do práce a pořád jsem se smála. Věděli jsme, že jsme vtipní, a mysleli si, že je to opravdu zábavné, ale překvapilo nás, že se seriál u diváků tak uchytil," vyjádřila se americká herečka, která byla za roli Peggy čtyřikrát nominována na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v seriálu (muzikál/komedie) a v roce 2011 stanula na stupni vítězů ve stejné kategorii za roli v seriálu Zákon gangu.

V loňském roce se herečka potýkala s nehodou, při které ji srazil vůz značky Tesla. Podle portálu TMZ k incidentu došlo v polovině října, kdy řidič odbočujícího vozidla přehlédl herečku při přecházení ulice a srazil ji. Následně byla hospitalizována a bez závažných zranění později propuštěna do domácí léčby.

Katey Sagalová, které bylo 33 let v době zahájení vysílání sitcomu Ženatý se závazky, přirozeně zastárla. Ale v 68 letech vypadá skvěle a těžko by někdo na první pohled rozpoznal herečku, která má nyní dlouhé tmavé vlasy a řadu tetování, která zdobí její paže.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.