Jennifer Anistonová slaví půlkulatiny. Herečka od 90. let udávala trendy v kadeřnictvích, za její ikonické účesy by ženy daly cokoliv

Brad Pitt v době, kdy tvořil dvojici s Jennifer Aniston
Brad Pitt v době, kdy tvořil dvojici s Jennifer Aniston
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 2. 2024

Hollywoodská herečka Jennifer Anistonová oslaví v neděli 55. narozeniny. Oblíbená umělkyně se kromě řady nezapomenutelných rolí zapsala do srdcí fanoušků po celém světě také díky svým ikonickým účesům. Od devadesátých let, kdy se začala objevovat pravidelně na televizních obrazovkách v sitcomu Přátelé, udávala trendy vlasových stylistů. Její vlasové kreace napodobovaly tisíce žen po celém světě. Nejvýraznější hereččiny účesy zmapoval módní časopis Elle.

Po celém světě zbožňovaná herečka Jennifer Anistonová je zajímavá díky třem atributům. Jednak patří k nejtalentovanějším herečkám v Hollywoodu, prožila romantické manželství a následně ostře sledovaný rozvod s Bradem Pittem a konečně je také považována za průkopnici ikonických účesů, které napodobovaly tisíce žen po celém světě.

Od devadesátých let, kdy se začala objevovat v roli roztomilé Rachel v sitcomu Přátelé, platila herečka za ikonu, co se týká vlasových kreací. Její ikonické účesy zmapoval módní ženský magazín Elle. Spousta žen chodila za svými kadeřníky s fotkou Jennifer a chtěla mít na hlavě úplně to samé, co měla ona.

Mezi nejznámějšími vlasovými kreacemi à la Rachel nechybí sestříhané a vyfoukané mikádo či hustý melír. Prosvětlené pramínky vlasů kolem obličeje kopírovaly po Anistonové tisíce žen, navíc melír v oblasti obličeje nositelky přirozeně omladil. Po období vyfoukaných mikád nastoupily melíry. Jennifer přišla s prosvětlením, které vypadalo jako od sluníčka.

V období, kdy se seznámila se svým budoucím manželem Bradem Pittem, si začala herečka své vlasy žehlit. Dohladka narovnané a lesklé vlasy se staly dalším trendem kadeřnických salónů a na začátku nového tisíciletí se Jennifer nechala ostříhat opět na mikádo, tentokrát už vyžehlené dohladka.

Po roce 2004, kdy se jí začalo manželství s Pittem rozpadat, vypadala Jenn i přes osobní problémy výborně. Na společenských událostech se pyšnila stále dokonalými účesy. Její polodlouhou kštici jí kadeřníci začali vlnit do ležérních vln, čímž vznikl další nový trend. Dodnes patří herečka k inspirativním umělkyním, kterou na Instagramu sleduje 45 milionů lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.