Jennifer Anistonová ze svého života odstřihla neočkované. Neposlouchají fakta, říká herečka

Herečka Jennifer Anistonová
Herečka Jennifer Anistonová
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 8. 2021

Herečka Jennifer Anistonová (52), nejlépe známá jako Rachel ze seriálu Přátelé, se rozhodla učinit radikální krok. Ze svého života vyškrtla kamarády a známé, kteří se nechtějí nechat očkovat. K tomuto rozhodnutí ji přiměl pocit odpovědnosti nejen za zdraví své, ale i za zdraví lidí, se kterými přijde do styku.

Jennifer Anistonová patří mezi celebrity, které se nechaly naočkovat proti koronaviru hned v momentě, kdy to bylo možné. Jako celosvětově známá herečka si nemůže jen tak dovolit kvůli nákaze rušit své povinnosti a bojí se o své zdraví. Myslí si, že každý má právo si na nákazu i vakcínu vytvořit vlastní názor, zároveň se ale s odpůrci očkování nechce stýkat. Proto přišla i o pár přátel a známých.

"Během lockdownu jsem hodně koukala na televizi, především na zpravodajství. Musela jsem to pak omezit, protože asi všichni jsme zprávy sledovali s nadějí, že konečně přinesou pozitivní odezvu. Místo toho přicházelo jen větší šílenství," řekla Jennifer Anistonová v rozhovoru pro magazín InStyle. Už v minulosti přiznala, že z nákazy nemocí covid-19 má strach.

Dobrou zprávu v televizi zaznamenala ve chvíli, kdy bylo oznámeno, že proti nemoci se už může očkovat. "Bohužel je mezi námi ještě mnoho lidí, kteří se řadí mezi odpůrce očkování a neposlouchají fakta. Je to ohromná škoda," uvedla herečka, kterou mrzí, že kvůli koronaviru se už ani při práci nevídá s kolegy tak často, jak by chtěla.

"Už jsem přišla o pár lidí, se kterými jsem se stýkala každý týden, kteří se odmítají nechat naočkovat, nebo odmítají říct, zda očkovaní jsou. Myslím si, že je to jejich morální povinnost, vzhledem k tomu, že už nejsme zavření doma a nejsme všichni denně testovaní. Samozřejmě, že každý má právo na názor, ale hodně názorů je založených jen na strachu a propagandě," svěřila svůj pohled na současný stav seriálová Rachel.

Své rozhodnutí musela obhajovat i na sociální síti, kde se jí fanoušek zeptal, proč se bojí neočkovaných, když sama je očkovaná a chráněná. "Protože pokud má někdo mutaci, může mě s ní nakazit. Já možná trochu onemocním, ale neskončím v nemocnici a nezemřu. Pořád ale mohu nakazit někoho, kdo není v dobré zdravotní kondici, má predispozice k horšímu průběhu a ohrozit tím jeho život. Proto si dělám starosti," napsala Jennifer Anistonová na svém Instagramu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.