Ještě větší charisma. Skandinávský herec, bývalý tanečník a idol žen, nahradí násilníka Deppa

Dánský herec je žhavý kandidát na Grindelwalda
Dánský herec je žhavý kandidát na Grindelwalda
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2020

Po skandálu hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa (57), který prohrál soud s americkým deníkem The Sun a na jehož jméně zůstala pomyslná černá skvrna, byl v podstatě donucen odstoupit z role čaroděje Grindelwalda v úspěšné filmové sérii Fantastická zvířata. V souvislosti s jeho náhradou se mluvilo o řadě slavných jmen, ale nakonec britskému režisérovi Davidu Yatesovi (57) padl do oka skandinávský herec Mads Mikkelsen (54).

V době, kdy je natáčení třetího dílu Fantastických zvířat v plném proudu, otřásl světem skandál jednoho z hlavních představitelů herce Johnnyho Deppa, který byl až doposud tváří čaroděje Grindelwalda. Po jeho prohraném soudním sporu s americkým deníkem The Sun se produkční společnost rozhodla zrušit spojitost jeho jména s připravovaným filmem. Hollywoodská hvězda tak musela po domluvě z projektu odstoupit, jak uvedl web cinemablend.com. Ihned se začalo spekulovat o tom, kdo ho nahradí, protože role charismatického čaroděje s puncem Deppova talentu je rozhodně velkou výzvou.

Začalo se spekulovat o řadě jmen jako Ewan McGregor, Joseph Fiennes (bratr Ralpha Fiennese, který hrál Voldemorta, pozn. red.) nebo Benedict Cumberbatch, ale nakonec režisérovi Davidu Yatesovi padl do oka skandinávský fešák a charismatický herec Mads Mikkelsen, jak napsal web collider.com.

Ten je známý například z role Le Chiffra, nepřítele legendárního agenta 007 z bondovky Casino Royal, a také jako doktor Hannibal Lecter v populárním seriálu Hannibal. V dětství se Mikkelsen věnoval gymnastice a deset let také profesionálně tančil. Natáčení Fantastických zvířat už je v přípravách, a tak by musel dánský herec nastoupit poměrně rychle. Společnost Warner Bros i nadále počítá s termínem uvedení filmu v létě 2022 a chce se svého plánu držet.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.