Jindřich Forejt se po krvácení do mozku vrací do života. Válčím a dál válčit budu, vzkázal

Bývalý ředitel protokolu Jindřich Forejt.
Bývalý ředitel protokolu Jindřich Forejt.
Foto: CNC, Karel Kopáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 7. 2021

Na začátku března bývalý ministr kultury Daniel Herman (58) uveřejnil informaci, že zemřel bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt (43). O pár hodin později zprávu dementovalo vedení motolské nemocnice. Dnes se Jindřich Forejt po prodělané mrtvici vrací do života a dělá velké pokroky. "Děkuji všem za podporu. Válčím a dál válčit budu," řekl v neděli večer Jindřich Forejt pro ŽivotvČesku.cz s tím, že rekonvalescence pokračuje podle plánu.

"Jindřich Forejt, bývalý hradní protokolář, zemřel. V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí," tuto zprávu dne 2. března zveřejnil na svém twitterovém účtu bývalý ministr kultury Daniel Herman. Zprávu na několik hodin převzala i velká média.

"Nikdo v tomto věku ve Fakultní nemocnici Motol nezemřel," dementoval Hermanův výrok o několik hodin později ředitel nemocnice Miloslav Ludvík. Pravdou je, že život Jindřicha Forejta visel v těžké dny na vlásku.

Blízký spolupracovník Václava Klause se na začátku března necítil dobře, bolela ho hlava a udělalo se mu mdlo. Nakonec si dokázal sám zavolat záchranku, pak ale zkolaboval. Byl převezen do Motola, kde lékaři zjistili, že prodělal cévní příhodu a krvácí do mozku. "Během umělého spánku jsem ještě prodělal oboustranný zápal plic. Byl to boj o život. Rodičům řekli, ať se připravují na nejhorší," potvrdil bývalý spolupracovník Miloše Zemana deníku Blesk, že na tom byl opravdu špatně.

Jindřich Forejt ztratil 50 kilogramů své váhy, posiluje hodně levou polovinu těla a je rád, že sám dokáže vstát z postele a pokouší se znovu chodit. "Rekonvalescence pokračuje podle plánu. Pro čtenáře nemám nic zábavného," sdělil pro ŽivotvČesku.cz a dodal, že se narodil ve znamení štíra a má vůli bojovníka. "Válčím a dál válčit budu. Všem moc děkuji za podporu," dodal pro ŽivotvČesku.cz odhodlaně.

S odstupem času bere mozkovou příhodu jako příležitost zastavit se a přehodnotit svůj život. Myslí si, že za zdravotními problémy stojí kombinace stresu a vysokého pracovního tempa. Jindřich Forejt říká, že jeho život byl jako splašený vlak, ale nyní se už určitě naučí také odpočívat.

Blízký spolupracovník exprezidenta Václava Klause (80) a bývalý hradní protokolář Jindřich...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.