Jindřich Trpišovský popřel, že by ho Jan Kuchta vulgárně seřval. Situaci ve Slavii zhodnotil bývalý reprezentant

Trenér Jindřich Trpišovský
Trenér Jindřich Trpišovský
Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2021

Trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský (45) popřel, že by ho vulgárně napadl útočník Jan Kuchta (24). Trpišovský po výhře nad Ostravou uvedl, že Kuchta řekl jedinou větu, pak následoval jednostranný monolog ze strany trenéra. K situaci ve Slavii se vyjádřil také bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek (66). Ten si myslí, že Jan Kuchta projevil frustraci z toho, jakým způsobem se s ním ve Slavii zachází. "Hraje se zápas roku s Ferencvárosem a trenér ho vůbec nepostaví, místo toho tam dá Tecla, který neumí dát gól. Já bych v jeho případě byl také naštvaný," komentoval fotbalový veterán situaci pro ŽivotvČesku.cz.

Slavia Praha nezažívá ideální start do nové sezóny a v klubu je cítit napětí. Tým pod vedením trenéra Jindřicha Trpišovského po ostudě s průměrným Ferencvárosem přišel o Ligu mistrů a je velkou otázkou, zda proklouzne alespoň do Evropské ligy.

Podle hlasů ze zákulisí, na které upozornil sportovní novinář Luděk Mádl, se měli navíc pohádat Jan Kuchta a Jindřich Trpišovský. Údajně padla slova o zadní části těla.

"V pořádku to není, ale na druhou stranu Kuchtu docela chápu. Hraje se zápas roku s Ferencvárosem, a trenér ho vůbec nepostaví? Místo toho tam dá Tecla, který neumí dát gól. Já bych v jeho případě byl také naštvaný, ale řešil bych to jinak. Toto je podle mě hodně neprofesionální," okomentoval Kuchtovo jednání pro ŽivotvČesku.cz fotbalový expert Ladislav Vízek.

Po ligovém utkání s Ostravou se ke Kuchtovi vyjádřil také Jindřich Trpišovský. Podle něj útočník k zápasu nenastoupil, protože má problémy s ledvinovým kamenem. Jeho neúčast při zápase tak má zdravotní, nikoliv kázeňské důvody. Podle Trpišovského celý konflikt s hráčem vypadal trochu jinak, než jak ho novináři popsali.

"Věci ven z kabiny netaháme, ale je tady spousta nepravdivých spekulací. Honza řekl po zápase v mé nepřítomnosti jednu větu, pak už to byl můj jednostranný důrazný monolog. Vysvětlil jsem mu některé věci, on to jednou za čas potřebuje. Slyším z nějakých stran, že byla hádka. Žádná hádka nebyla. Byl to monolog z mé strany," sdělil po vítězství nad Ostravou trenér sešívaných.

Podle Ladislava Vízka může neklid ve Slavii narůstat také kvůli tomu, že trenér hodně točí sestavu a nikdo nemá své místo jisté. "Mně přijde, že ta rotace ve Slavii je nesmyslná. Hraje vlastně pořád jiné mužstvo, trenér nemá vybranou základní jedenáctku. Trpišovský je výborný trenér, ale tohle točení hráčů podle mě přehání. Vůbec se nedivím, že si Kuchta pustil pusu na špacír. Nějak ho potrestat musí, je to ale prekérní situace… Ten kluk chce hrát, dává do toho hrozně moc, pak málem skončí na tribuně… Já znovu opakuji, že bych se v jeho situaci také ozval. Chtěl hrát, je lepší než Tecl, prokazuje to na hřišti, ale pak dělá náhradníka. Nedivím se mu, ale řešil bych to šikovněji," dodal Ladislav Vízek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.