Jiří Adamec opět sám ve společnosti. Prozradil, proč s sebou nevzal také manželku Janu Adamcovou

Jiří Adamec
Jiří Adamec
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2022

Loni na podzim proběhla médii aféra, kdy se režisér Jiří Adamec (74) měl rozvádět se svou pohlednou manželkou Janou (44), která pracovala jako mluvčí Úřadu vlády. Přestože to vypadalo, že jejich manželství skutečně prochází krizí, o tom, jak to spolu nyní mají, je již nějaký čas ticho. Pro ŽivotvČesku.cz režisér nyní prozradil, proč jej žena, kterou si bral v roce 2006, nedoprovodila do společnosti.

Režisér Jiří Adamec si před pár dny vyrazil na společenskou akci jednoho magazínu. Na akci dorazil bez doprovodu své manželky Jany, což v posledních měsících není nijak neobvyklé. Redakce ŽivotvČesku.cz se jej proto zeptala, proč se jeho paní také nezúčastnila. "Na to odpovím jednoduše, pozván jsem byl jen já," uvedl pro ŽivotvČesku.cz režisér, v jehož hlase byla patrná nelibost nad tím, že se ho na toto téma někdo ptá. Žádné detailnější vysvětlení poskytnout nechtěl.

Reakce Jiří Adamce dala vzpomenout na loňskou kauzu, kdy se na podzim spekulovalo, že pár jde po letech vztahu od sebe. Všechno začalo docela nevinně, když bývalá tisková mluvčí v srpnu loňského roku vyrazila s přáteli bez manžela na dovolenou do Chorvatska, následně pak sama v říjnu do Jižní Ameriky. To spustilo lavinu spekulací, že slavný pár prochází krizí, a dokonce by měl mít před rozvodem. To však tehdy Jiří Adamec v krátkém povídání pro ŽivotvČesku.cz s pobavením v hlase popřel.

Totéž ostatně zopakoval v září na oslavě hudebního producenta Františka Janečka (77). Tam uvedl, že po tolika letech už pochopitelně manželství není takové, jaké bývalo, nicméně s manželkou tvoří pár dál a rozvod je jen spekulace.

Olej do ohně pak přilila Jana Adamcová sama, když přiznala blízký vztah se synem známého narkobarona Pabla Escobara, jehož příběh ji zaujal v seriálu Narcos, který je založen na jeho životě, ovšem některé scény jsou fiktivní a ve skutečnosti se nikdy neodehrály. To ji inspirovalo k tomu, že si přečetla knihu jeho syna Sebastiana, kterého nakonec dokonce kontaktovala na sociální síti a později se s ním setkala, když vyrazila do zmíněné Jižní Ameriky, konkrétně Kolumbie.

"Máme spolu vřelý kamarádský vztah založený na vzájemné úctě a respektu," popsala nedávno pro ŽivotvČesku.cz manželka Jiřího Adamce. Čtenářkám a čtenářům, kteří v jejich příběhu hledají jiskry erotického vzplanutí, vzkázala, že šlo a stále jde spíše o cestování a byznys. Jana Adamcová se totiž rozhodla, že na český trh dostane dílo, ve kterém Marroquin popisuje komplikovaný vztah s otcem.

"Byla bych ráda, kdyby přijel do Prahy. Kdyby přijel na vydání knihy, o to mi celou dobu šlo. Kniha byla přeložena do dvaceti světových jazyků a všude, kde vyšla, se stala bestselerem, ten příběh je totiž opravdu neskutečný. Já chtěla tu knihu přeložit do češtiny, což se daří, už je to předáno do vydavatelství, já ji tedy nepřekládala, ale dělala jsem výrazné korektury, protože španělská verze byla psaná pro jihoamerický trh, anglická verze, kterou jsem četla já, mi přišla logičtější pro zbytek světa, který nezná kolumbijské reálie a okolnosti. Udělala jsem korektury, aby to bylo srozumitelné i českému čtenáři. Chtěla bych, aby Sebastián do Čech přijel, ale to je všechno, občas si pošleme nějakou zprávu, přání k narozeninám či Vánocům, ale to je opravdu všechno... Řekla bych, že máme sporadický písemný kontakt," vysvětila pro ŽivotvČesku.cz žena, která ještě nedávno dělala tiskovou mluvčí úřadu vlády a úzce spolupracovala s premiérem Andrejem Babišem (67).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.