Obavy o partnerku. Kvůli leukémii má oslabenou imunitu, nákaza je riziko, říká Jiří Kajínek

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Se svolením Jiřího Kajínka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 10. 2020

Jiří Kajínek (59) má vrásky na čele, a to kvůli rizikům v souvislosti s šířením koronaviru. I když na epidemii má svůj názor, obavy má o zdraví své partnerky, klinické psycholožky Magdy Gubová (65). Ta má totiž oslabenou imunitu kvůli chronické leukemii a jakákoliv infekční nákaza je pro ní velmi riziková.

Před časem partnerka Jiřího Kajínka přiznala, že jí lékaři diagnostikovali chronickou leukémii.  A tak na sebe dává zejména v chladnějších měsících větší pozor, a to kvůli výskytu respiračních onemocnění.

"Oslabenou imunitu má. Máme obavy. Ale paní doktorka normálně ordinuje s tím, že má v čekárně výzvu, aby lidé, kteří mají příznaky nákazy či jiné nemoci, se telefonicky přeobjednali. A pokud tam jsou, aby měli určitě roušku, která je povinná," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek, který před lety našel v podobě Magdy Gubové osudovou partnerku.

"Obavy má ten, kdo má špatnou imunitu. Štěstím je, že průběhy nemoci jsou u více lidí mírné," míní Jiří Kajínek s tím, že obavy o zdraví své životní partnerky jsou na místě. "Nejhorší na tom je, že řada lidí je nezodpovědná a když má příznaky, neřeší to a může klidně nakazit člověka, který má horší imunitu," zdůraznil muž, kterého před více než třemi lety po 23 letech odnětí svobody omilostnil prezident Miloš Zeman.

Zákeřnou chorobu si ve svém soukromí nepřipouštějí. "Žijeme normálně, tváříme se, že tu žádná nemoc není, žijeme vlastně tak, jako kdyby vše bylo v pořádku. Ale také fungujeme tak, abychom rizika jakékoliv nákazy nejen koronaviru eliminovali," dodal Jiří Kajínek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.