Reklama:

Jiří Kajínek nechal nahlédnout do svého bydlení. Vánoční strom, bicepsy jako Stallone a večeře bez kapra

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Se svolením Jiřího Kajínka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2021

V květnu nadcházejícího roku to bude přesně pět let, kdy se Jiří Kajínek (60) dočkal prezidentské milosti a propuštění na svobodu. Jak sám říká, není den, který by promrhal. Naopak má řadu aktivit a i přes vánoční svátky se nenudí ve svém brněnském bydlišti. V něm žije se svou osudovou partnerkou, lékařkou Magdou Gubovou. "Pomáhal jsem dělat cukroví, a štědrovečerní večeři jsme měli tradiční," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz muž, který strávil v českých věznicích přes třiadvacet let.

Reklama:

Jiří Kajínek na žádost do redakce ŽivotvČesku.cz zaslal snímek ze svého soukromí, z něhož dýchá vánoční atmosféra. Zajímavostí je, že hostinu o Štědrém večeru mají partneři netradiční. "Jsem z rybářské rodiny, takže kapra nemáme. Paní doktorka udělá bramborový salát den před Štědrým dnem, aby se pěkně uležel, připravíme klasické řízky, také z krkovice, někdy uděláme i jiné maso, a to je pro nás štědrovečerní večeře. Máme stromek, živou borovici, takže nám nic nechybí. O svátcích chodíme také na hřbitov, protože i vzpomínka na naše nežijící blízké k našim Vánocům už tradičně patří," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek, který se soudě dle snímku pořád udržuje ve výborné kondici a svaly na jeho pažích by ocenil nejeden hollywoodský here, jakým je třeba Sylvester Stallone či Arnold Schwarzenegger.

Reklama:

Štědrovečerní večeře v Česku tradičně začíná rybí polévkou, jako hlavní jídlo se podává obvykle kapr nebo vinná klobása. I se štědrovečerní večeří se pojí krajově mnoho obyčejů, které do určité míry přežívají, neboť dnes je tato večeře nejvýznamnějším rodinným společným jídlem celého roku. Řada rodin ale tradiční jídlo modifikuje a kapr je mnohdy nahrazen kuřecím či vepřovým řízkem. A ani v domácnosti Jiřího Kajínka se podle jeho slov rybí dobroty netěší přízni.

"Příští víkend pojedeme po Česku na malý výlet a na rodinné návštěvy, tím zakončíme svátky. A pokud jde o dárky, tak prozradím jen to, že paní doktorce jsem dal šperk, protože to je velmi noblesní žena, ale ostatní dárky už prozrazovat nebudu, protože by to mohlo vypadat vychloubačně, a to já nemám rád," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek v souvislosti s Vánocemi.

Do vězení se Kajínek dostal za vraždu dvou lidí, k níž došlo 30. května 1993 u plzeňské věznice Bory. Podle pravomocného rozhodnutí z roku 1998 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliana Pokoše. Druhý bodyguard Vojtěch Pokoš přežil a právě on označil za střelce Kajínka, který nadále vinu odmítá a tvrdí, že se nikdy nedopustil toho, že by někomu vzal život. V případu je dodnes řada nezodpovězených nejasností, které nahrávají jeho tvrzení.

Na svobodu byl Jiří Kajínek propuštěn 27. května 2017. Tehdy na sebe strhnul pozornost nejen tím, že dostal prezidentskou milost, veřejnost zaujal i jeho svítivě zelený nátělník. Letos to jsou čtvrté Vánoce, které si Jiří Kajínek užívá na svobodě jako naprosto spořádaný člověk, který má stále řadu fanoušků věřících, že byl vězněn neprávem.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: