Jiří Kajínek popsal 4 roky na svobodě a co by se muselo stát, aby se oženil s partnerkou Magdou

Autor: Video / ŽivotvČesku, Zdroj foto: Profimedia |
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2021

Jiří Kajínek (60) na konci května oslavil čtyři roky od propuštění na svobodu poté, co mu byla dána prezidentská milost. "Užívám si každý den. Je to nádherné," řekl pro ŽivotvČesku.cz ve videorozhovoru muž, který v roce 2017 opustil věznici v Rýnovicích. Dále také promluvil o tom, co by se muselo stát, aby vstoupil do stavu manželského se svou osudovou ženou, psycholožkou Magdou Gubovou (68).

Přes 23 let si odseděl ve vězení. Více než čtyři roky na svobodě si maximálně užívá. "Není den, který bych promrhal. Pořád něco dělám a užívám si svobody. Chodím na střelnici, ryby a když s partnerkou chceme, jedeme se k moři vykoupat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek ve videorozhovoru, ve kterém promluvil o svatbě, současné společnosti - jak ji vnímá, ale také co pro něj bylo v dobách, kdy byl omezen na svobodě nejhorší.

"Naději na propuštění jsem nikdy neztratil," řekl muž, který se podle verdiktu soudu do vězení dostal za vraždu dvou lidí, k níž došlo 30. května 1993 u plzeňské věznice Bory. Podle pravomocného rozhodnutí z roku 1998 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliana Pokoše. Druhý bodyguard Vojtěch Pokoš přežil a právě on označil za střelce Kajínka. Ten ale vinu odmítá a tvrdí, že vražd se nikdy nedopustil.

Na svobodu byl propuštěn 27. května 2017. Tehdy na sebe strhnul pozornost nejen tím, že dostal prezidentskou milost, veřejnost zaujal i jeho svítivě zelený nátělník.

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.